Vyhecované derby

23.04.2012 20:27

 

Nebovidy „A“   -  Červené Pečky „B“      1 : 2   ( 0 : 1 )

 

Do Nebovid jsme odjížděli s myšlenkami na odplatu za podzimní kontumaci domácího zápasu. To se nám nakonec povedlo, ale cesta ke 3 bodům byla trnitá.

Ze začátku to tak ale nevypadalo. Utkání jsme totiž začali v dobrém tempu a naše akce byly nebezpečné. Aktivitou překypovali zejména Hóša, Vohňa a Žohinho. Posledně jmenovaný pak korunoval naši úvodní aktivitu proměněnou penaltou, která následovala po faulu na Vlasyho. Domácí se sice na rozhodčího zlobili, ale zapomněli, že už před tím neodpískal jasnou pětku na Hóšu a to nemluvím o tom, že měl vyloučit domácího obránce za faul na hráče, který šel sám na branku domácích.

Proměněná penalta nás ale ukolébala natolik, že jsme se nechali zatlačit na vlastní polovinu a soupeře pustili do několika velmi slibných střeleckých pozic. Nebezpečné byly hlavně centry ze standardek od matadora Radka Ročka, který potvrdil, že jeho kopací technika je stále na vynikající úrovni. Z první půle stojí ještě za zmínku to, že sudí Kráťa chtěl dát Hóšovi druhou žlutou kartu, ale když zjistil, že už jednu má, tak ji zase schoval. Zřejmě kompenzoval nevyloučení hráče domácí, takže se hrálo dále na obou stranách v 11-ti lidech.

Druhá půle začala trochu neurovnanou hrou z obou stran, ale my jsme si přesto dokázali vypracovat několik 100% akcí, které jsme trestuhodně zahodili. A ten trest přišel v 64‘, když jsme nechali po rychlém protiútoku domácí odcentrovat a tečovaný míč si nešťastně srazil do vlastní branky Áša. To samozřejmě domácí nakoplo a ještě více se tlačili před naší branku. Jenže veškeré zakončení domácích bylo buď nepřesné, nebo si s ním poradil náš gólman VojČech. Ten sice neoplýval jistotou, ale na Nebovidy to stačilo. Pozitivní na změně skóre bylo, že domácí se více tlačili dopředu a vzadu se vytvářely okénka pro naše hbité ofenzivní hráče. Zase jsme si dokázali připravit několik situací, ze kterých normálně padají góly, ale když se Vohňa neprosadil ani ze své asi 6-té gólovky, tak už se někteří smiřovali se ztrátou bodů. Nebylo tomu tak naštěstí u Žohinha, který se rozhodl převážit misku vah na naši stranu. A bylo to excelentním způsobem. Na půli hřiště vybojoval balon, oběhl celou obranu domácích a nezištně přihrál přes prázdnou bránu nabíhajícímu Ášovi, pro kterého nebyl problém dopravit míč do branky a napravil tím i svou nešťastnou vlastní branku. Někteří z domácích hráčů tento okamžik neunesli a mylně si mysleli, že šlo o postavení mimo hru. Došlo to tak daleko, že jinak vynikající brankář domácích Michal Pluhař vyběhl k pomeznímu rozhodčímu a vrazil do něho takovou silou, že upadl a ještě mu zahodil praporek. Jak vulgární při tom byl snad ani nemusím popisovat. Hlavní rozhodčí se rozhodl i přes jasnou inzultaci v utkání pokračovat a domácího gólmana jen vyloučil. Zbytek zápasu se dohrával ve velmi nervózní atmosféře a oba trenéři nestíhali uklidňovat své svěřence na ploše.

Utkání tedy skončilo zaslouženou výhrou našeho týmu, který si vytvořil o mnoho více gólových příležitostí než domácí, kteří svým výkonem i přístupem ukázali, že jsou jedním z horkých adeptů na sestup do pralesní ligy. Co se týká divácké atraktivity, tak ti si určitě přišli na své a lze říci, že šlo o typické derby. Vždyť byla k vidění penalta, různé strkanice, simulování a nakonec i inzultace s červenou kartou.

Celý B tým děkuje za skvělou diváckou kulisu a už se na vás těšíme zase za týden, tentokrát budou našim protivníkem Veltruby.

Branky :  Michal Žoha 26‘  , Aleš Procházka 84‘

Sestava i s hodnocením od 1 do 10, kdy 10 je super výkon :

Hanzl ( 7 ) – Pokorný – K ( 8 ), Koubský ( 7 ), Podnecký ( 7  ), Bulíř ( 8 ), Procházka ( 7 ) , Hošek ( 7 ) – 65‘ Kosík ( 7 )  , Vlasák ( 7 ),Vohnický ( 8 ), Kubelka ( 7 ) – 46‘ Rauch ( 7 ) ,  Žoha ( 8 ) – 85‘  Hradílek

Trenér, vedoucí mužstva  : Martin Meszároš ( 10 )  , asistent rozhodčího : Miloš Zuza (10 )

Rozhodčí :  Kratochvíl  ( 6 )

—————

Zpět