Polepy jsou favoritem na postup do krajského přeboru

12.08.2012 20:23

 

Kolínsko - Hned pětice fotbalových týmů z Kolínska se představí v novém ročníku I. A třídy. A hned na úvod čeká fanoušky jedno velké derby. V sobotu přivítají Červené Pečky rivala z Polep.

 
 
 

Červené Pečky

V loňské sezoně skončily Červené Pečky nejvýš ze všech mančaftů z okresu. Stejný cíl mají i pro nadcházející sezonu. „Náš cíl je hrát ve středu tabulky. Kádr na to určitě máme. Navíc chceme zapojit více našich mladých hráčů. V přípravě se dobře jevili Svoboda, Hervert a Jelínek," hlásí manažer Miloš Malina.

V mužstvu došlo přes léto k několika změnám. Tou hlavní je příchod nového trenéra. Tím je dlouholetý mládežnický kouč  Jan Půža. S ním se v kabině museli představit ještě Bareš a Zelený. „Jde o dva mladé hráče. První je hráč Kutné Hory, který byl na hostování v Bílém Podolí a druhý je bývalým hráčem kutnohorské Sparty, který naposledy nastupoval za Nové Dvory," objasnil Miloš Malina.

Nejzásadnější změnou je ale odchod kanonýra Lukáše Slezáka, který zamířil do Polep. „To je největší oslabení. Vždyť odešlo třináct gólů. Navíc Lukáš ještě spoustu dalších připravil," podotkl Malina. „Ale příchodem zmiňovaných dvou posil bychom měli vyztužit obrannou řadu. Takže by to mohlo být vyvážené," dodal.

Jestli jsou Červené Pečky na sezonu dobře připravené, to se uvidí již dnes. K prvnímu zápasu podzimní části přijede soupeř největší – Polepy.

„Z tohoto zápasu mám trochu obavy, protože nás trápí velká marodka. Určitě nenastoupí Novotný, Vaňkát, Krátký a Janovský. To je vlastně celá obrana. Otazník navíc visí nad Kulhánkem. Přesto jdeme do derby s cílem uspět," hlásí Miloš Malina.

Zásmuky

V nepříliš optimistické náladě vstupují do podzimní části fotbalisté Zásmuk. „Chtěli bychom se pohybovat v klidných vodách, ale bude to hodně těžké, protože v našem týmu došlo k oslabení. Odešli čtyři hráči a nikdo nový nepřišel. Skončili bratři Fořtové, Pechar přerušil ze studijních důvodů na půl roku činnost a stoper Jiří Hanuš ještě nezačal," vypočítal ztráty trenér Vlastimil Chlád.

„Doposud nikdo nový nepřišel, přestože jsme několik hráčů oslovili. Ale spíš dali přednost týmům, kde dostanou nějakou korunu. Do mužstva se pouze vrátil po půlroční pauze Hemelík a z dorostu přišel Chábera," dodal.

Přestože vyhlídky Zásmuk nejsou příliš optimistické, trenér je odhodlaný rvát se o každý bod.
„Nevzdáváme to, budeme bojovat. Ale nebude to lehké, protože ve skupině je osm nových mužstev, z toho pět nováčků," hlásí Vlasta Chlád.

Radim

Dva roky se na nejlepší dívali ze spodku tabulky. Nyní to chtějí změnit. Fotbalisté Radimi jdou do boje s jasným cílem.
„Naše cíle pro novou sezonu jsou dva. Za prvé udržet si široký kádr mladých hráčů a za druhé se tentokrát chceme podívat, jak to vypadá ve vyšších patrech," hlásí kouč Petr Šafránek. „Vím, že nás čeká hodně práce, ale hráčská konkurence by měla pomoci jednotlivcům, ale i celému mužstvu. A tak společně s hráči a realizačním týmem, kde již naplno pracuje pan Jaroslav Hovorka, se nám to doufám podaří ke spokojenosti všech radimských příznivců," dodal.
Jinak letní příprava nedoznala oproti letům minulým žádnou podstatnou změnu. „Průběh byl tradiční jako u většiny ostatních mužstev. Příprava byla narušena tradičně dovolenými,brigádami,  a tak se hráči střídali na přípravě podle časových možností. S účastí jsem přesto spokojen. Pro mě bylo důležité v připravě poznat a zapojit do mužstva  řadu nových mladých hráčů. Ani zde nevidím během celé přípravy žádný problém. Hráči zapadli bez problému. I proto, že se řada z nich vzájemně zná," podotkl Šafránek.

Jeho řady opustili Kejda, J. Hrodek, Antoš a Funda. Naopak druhým směrem se hlásili Volavka, Jirků, Baško, Dittrich, Pohanka, Hrstka a Paukert, „V jednání jsou ještě Materna a Švorba," objasnil Petr Šafránek.

Velim

Sice v loňském ročníku skončili na třetím místě v divizní soutěži, ale vzhledem k finanční situaci se velimské vedení rozhodlo, že Velim soutěž opustí a bude hrát „pouze" I. A třídu. Přesně tu soutěž, kde nastupovalo „béčko".
„Sponzor a vedení oddílu rozhodli, že áčko převezme roli béčka v soutěži, ve které hraje, to je v I. A třídě," uvedl trenér Jaroslav Češpiva. „V naší skupině bude osm nových mužstev, které neznáme. A vzhledem k tomu, že s námi je tam celkem pět  mužstev z Kolínska, bude to určitě zajímavé. Žádné velké cíle si neklademe. Chceme stabilizovat kádr, pokud možno hrát kvalitní fotbal a udržet se v soutěži," dodal.

A k jakým hráčským změnám došlo?
„Z divizního mužstva většina hráčů odešla. Zůstali vlastně jen dva domácí hráči, brankař Svoboda a stoper Seifert. Z kádru bývalého béčka ukončil hostování Kozel. Jestli všechno klapne, tak by kádr A mužstva mělo tvořit 17 hráčů. V jednání jsou i další velice kvalitní posily. Chtěl bych ale dodat, že si vážím našich hráčů, kteří se nenechali přetáhnout penězi," konstatoval Češpiva.

Toho trápí neférovost některých hráčů a klubů. „Řada  velimských hráčů je na hostování v jiných oddílech a nechtějí u nás hrát. Respektuji jejich rozhodnutí. Ale rozladilo mě chování například Libice nad Cidlinou. Dělají mi za zády do hráčů, chtějí je přetáhnout," podotkl Češpiva.

Polepy

Podobný osud jako Velim potkal i Polepy. Vedení se kvůli finanční situaci rozhodlo hrát krajskou soutěž. Dosavadní hlavní sponzor Jaromír Syřínek, který nastartoval veleúspěšné období polepského fotbalu,  totiž zamířil do Kolína a je logické, že největší finanční toky povedou právě tam.

„Minulou sezonu se hrála divize, ta se nepřihlásila a bude se zaplať pánbůh hrát I. A třída. O tom, jakou zvolit soutěž,  se určitě dlouho diskutovalo. Že se nakonec zvolila tato soutěž a rozhodlo se, že B mužstvo skončí, je takovým kompromisem. Kompromis kvality a kompromis soutěžních nákladů," uvedl nový trenér Polep Bohuslav Mokříž.

A právě Polepy by měly patřit k největším aspirantům na přední umístění. Vždyť z divizního kádru zůstalo v týmu hned deset hráčů. K nim se vrací z hostování z Nymburka Karkoš a zpátky z Červených Peček je i Slezák. Navíc se kádr doplnil hráči z B mužstva. Do Polep zamířili i brankáři Kubrycht z FK Kolín a Výborný z Čáslavi.
Na druhé straně odešli v podstatě hráči, kteří zde byli na hostování – bratři Kodrové, brankáři Kopecký a Procházka. Dále ještě Císař.

„S největší pravděpodobností zde nebudou ani oba Křelinové. Libor to zkouší v Převýšově, Lukáš je na zkoušku v Suchdole," objasnil Mokříž.

A cíl? „Naším cílem je hrát kvalitní fotbal. Chceme, aby náš fotbal bavil diváky a my jsme s předváděnou hrou byli spokojeni. No a je samozřejmostí, že každé mužstvo vstupuje do soutěže s tím, že chce vyhrávat. A to je i náš případ. Nestavěl bych to ale, že musíme za každou cenu postoupit.  Vždyť to jsme nemuseli přihlašovat I. A třídu, mohli jsme přihlásit rovnou krajský přebor. Chceme prostě hrát a vyhrávat.  Naším cílem je tedy kvalitní fotbal, aby z něj byla radost a samozřejmě do každého zápasu půjdeme s tím, že chceme zvítězit," uzavřel Bohuslav Mokříž, který převzal žezlo po Radku Kulhánkovi.

Los 1. kola

Červené Pečky – Polepy (SO, 17), Radim – Týnec nad Sázavou (NE, 17), Velim – Říčany (NE, 17), Mnichovo Hradiště – Zásmuky (NE, 17).

(René Volf, Miloslav Kapic)

—————

Zpět