Nad Červenými Pečkami visí hrozba sestupu

22.01.2011 00:25

 Červené Pečky /ROZHOVOR/ - Fotbalisté Červených Peček za sebou nemají zrovna vydařený podzim. O to větší motivaci ale mohou mít před jarní částí sezony.

Nad fotbalisty z Červených Peček visí hrozba sestupu z I.A třídy skupiny B. Podzim se jim příliš nepovedl, po slušném začátku nastal propad tabulkou až na předposlední, patnácté místo.

„Skončený podzim hodnotím velice záporně. Za posledních, řeknu, pětlet je to pro mě nejhorší půlrok. Ať vokresu, nebo I.B třídě, jsme byli zvyklí hrát nahoře. Loni jsme v I.A třídě byli poměrně v klidu s dvaceti body na slušném jedenáctém místě a měli dobrý vklad pro jaro. Letos je situace velmi špatná,“ nehodnotil nijak pozitivně aktuální situaci Červených Peček trenér Radek Kulhánek.

Nasvědčovalo tomu, že se budete pohybovat na sestupových příčkách, něco před začátkem soutěže?
Paradoxně jsem byl v létě přesvědčen, že podle příchodu hráčů, které se nám podařilo získat a prvního výsledku s Uhlířskými Janovicemi, budeme bez problému hrát kolem pátého místa. Všechno je jinak a nám nezbývá, než trošičku změnit výběr hráčů, trošičku se vrátit zpátky k tomu, co nám bylo vlastní. A to bylo spíš srdíčko, bojovnost, chuť a vůle. Přestože jsme si to s kluky kolikrát řekli, na hřišti ne vždy drželi za jeden provaz a jeden za druhého.

Budete z toho něco vyvozovat před jarní části sezony?
S některými fotbalisty rozloučíme a budeme se snažit doplnit kádr tak, aby se mužstvo na jaře dostalo z pásma sestupu a soutěž důstojně dohrálo. Jiné cíle si klást nemůžeme.

Která část podzimu podle vás byla nejhorší? A co podle vás stojí za vaším průběžným předposledním místem?
Nejhorší pro nás byla na podzim poslední třetina soutěže. V pěti zápasech jsem neudělali ani jeden bod. Dva důležití hráči pro ofenzívu neodehráli celý podzim. Zranil se stěžejní hráč ofenzívy P. Janovský. Dlouho se zraněním laboroval a po návratu na trávník už takovou formu neměl, ale na druhou stranu zase poctivě bojoval a dřel. Druhým byl Rejthárek, který z osobních i pracovních důvodů nějaký zápas chyběl, nemohl trénovat a výpadek byl znát. Pokud by hráli a mužstvo táhli, hra by byla určitě lepší, protože v návaznosti se potom přestalo dařit všem. Měli jsme také velmi mladou obranu, která právě z uvedených důvodů hrála často pod tlakem a nevyhnula se chybám.

K jakým změnám v kádru dojde tedy před jarem? Můžete být konkrétní?
Odchází od nás Růžička, který má nabídku z vyšší soutěže. Z našich hráčů potom odejde do Býchor Zach. Růžička je mladý kluk, kterým se výkyvy nevyhnou. Bohužel to přišlo v nejméně vhodnou chvíli a z mého pohledu to je jedna z příčin našeho neúspěchu. Při jeho mládí a kvalitách ale věřím, že se ve vyšší soutěži prosadí a přeju mu to. U Zacha to je dané tím, že mění zaměstnání, nebude tolik stíhat. Jemu za všechny roky, co u nás byl, a služby naopak děkuji. No a potom tady jsou další hráči na hostování, tam zatím nevím, jaká bude situace. Jedná se o P. Janovského, Švába, Votavu a Douděru. Janovský má nějakou nabídku z Prahy, Šváb s Votavou mají zájem pokračovat, jsou ale z Kutné Hory, kde dochází k určitým změnám.

Jaké jsou vaše přání před jarní části sezony?
Přál bych si, aby náš vstup do jara byl úspěšný a nakopl nás. Od toho se to bude odvíjet, protože hned v dalším kole jedeme do Louňovic a doma nás čeká Nymburk, první a druhé mužstvo soutěže. Nikde není ale psáno, že když se nepovede první zápas, v ostatních už to nepůjde. Určitě se chceme co nejrychleji bodově dostat na hranici středu tabulky, odstup není tak velký. Utěšuji se tím, že tak špatné, jaké byly poslední dva podzimní měsíce, už to být nemůže. Věřím, že z krize vybředneme, domnívám se, že nejsme nejhorším mužstvem a takhle špatně už hrát nebudeme.

Kdy vám začala příprava a co všechno vás čeká?
Přípravu jsme zahájili 6.ledna u nás na umělce, a trénujeme i v hale. V sobotu 22. ledna měl začít zimníturnaj, který pořádáme, ale nakonec se to o týden posouvá. A vypadá to, že sehrajeme ještě možná dva další přípravné zápasy.

Střelci
7 – Rejthárek
4 – P. Janovský
3 – Vohnický
2 – M. Janovský, J. Kulhánek, Svoboda
1 – Procházka, Růžička, Herčík, Šváb
5 – Exner, 3 – Švorba, Hovorka,

Sestava kola
1 – Votava, Procházka, Vohnický

Miloslav Kapic

—————

Zpět