Duel Červené Pečky - Kutná Hora se nedohrál

21.02.2010 22:35

Měl to být šlágr kola, utkal se totiž první a druhý tým tabulky. Místo toho se stala fraška. Fotbalové utkání na zimním turnaji v Červených Pečkách mezi domácím týmem a Kutnou Horou se nedohrálo. Hostující trenér Radim Truksa totiž o poločasové přestávce stáhl své svěřence ze hřiště. A důvod? Prý špatné rozhodování trojice sudích.

"Když jsem viděl, jakým způsobem rozhodčí zápas řídí, šlo vyloženě o zdraví hráčů. Vůbec si nejsem jistý, zda bychom druhý poločas dohráli, aniž bychom se pokopali," objasnil svůj krok Truksa, který několikrát slovně hrubě napadl hlavního rozhodčího Piknera a pomezního Kratochvíla. "Přece si nenechám nesmyslně sprostě nadávat," hlásal pomezní rozhodčí Miroslav Kratochvíl.

Kutnohorský kouč k tomuto kroku ale neměl vůbec žádný důvod. Hrál se klasický přípravný zápas, který v žádném případě nevybočil nebo dramaticky nepřesáhl vymezenou mez. "Rozhodčí sice pochybili na obě strany, ale ne hrubým způsobem. Na nás pískl desítku, se kterou bych také nemusel souhlasit. Ale nekřičím, je to příprava. Je to škoda, utkání mělo náboj a byla to dobrá příprava. Nevidím důvod odstoupení Kutné Hory ze hry," zlobil se trenér Červených Peček Radek Kulhánek. "Jsem z tohoto pěkně zklamaný. Už minule jsem si stěžoval, že přijela Kouřim v devíti. Celý týden se snažíte mužstvo připravit na finální fázi v podobě víkendového zápasu a soupeři udělají co udělají. To vám naruší celou přípravu. Kouřim přijede v málo lidech a nyní trenér z nějakých podnětů stáhne mužstvo ze hry. Nyní už jsme se dostali do finální fáze přípravy, kdy už bychom měli pořádně hrát, a soupeř odejde v poločase," kroutil hlavou Kulhánek.

Krok trenéra Kutné Hory ho mrzí ještě z jednoho důvodu. "My se snažíme, aby turnaj probíhal v pořádku. Nikdy se nestalo, aby nebylo připravné hřiště, děláme vše pro hladký průběh a pak se stane tohle. Přitom celý realizační tým Hory byl pro dohrání, jenom kvůli výroku trenéra se to nedohraje. To mě trošku mrzí. Jinak zápas byl kvalitní. Sice tam bylo pár ostřejších zákroků, ale z obou stran, takže bych neviděl důvod proto, aby to skončilo, jak to skončilo," podotkl Kulhánek.

Jeho svěřenci si místo druhého poločasu zahráli zkrácený poločas "starý versus mladý".

Nazlobení byli i někteří domácí hráči. Třeba bratři Rejthárkové, kteří od rána byli v práci a na utkání dorazili v průběhu prvního poločasu, ale do utkání nakonec nezasáhli. "Od rána jsme makali, navíc jsme nebyli ani na obědě, abychom toho udělali co nejvíc, abychom stihli fotbal a pak se stane tohle. Smutné je, že se druhý poločas neodehrál a my ještě budem muset v neděli do práce," tlumočil jejich znechucení kustod Jiří Přiklopil.

A jak se toto nedohrané utkání promítne do tabulky turnaje? "Zápasy se řídí podle stejných pravidel, jako soutěže ČMFS. Podle mě, pokud není odehraných sedmdesát minut, mělo by být utkání zkontumováno," uzavřel Radek Kulhánek.

Jinak co se týká zápasu, hrál se zajímavý duel. Domácí měli víc šancí a také po zásluze vstřelili dva góly, soupeř se prosadil pouze jednou. A to ještě neproměnil penaltu. Růžičkův pokus zneškodnil brankář Vokáček.

 

Červené Pečky - Kutná Hora 2:1 nedohráno
Branky: 11. Adamec, 20. Vohnický - 34. Luňáček. Rozhodčí: Pikner - Kratochvíl, Grunt.
Červené Pečky: Vokáček - Hošek, Růžička, Kubín, Janovský - Adamec, J. Kulhánek, Herčik, Zach - Kudláček, Vohnický.
Kutná Hora: Vavřina - Skokan, Tomíšek, Šváb, Linhart - Hačka, P. Růžička, J. Vančura, Kozel - Čálek, Luňáček.
 

—————

Zpět