Derby vyhrály Zásmuky, nemilosrdně trestaly chyby

09.10.2011 13:35

Červené Pečky - Po Radimi čekal v podzimní polovině I. A třídy skupiny B na Zásmuky druhý soupeř z okresu. Červené Pečky byly dosud ve vzájemných duelech na svém hřišti stoprocentní, a přestože hosté byli na druhém místě tabulky, nemělo derby jasného favorita.

 

Červené Pečky – Zásmuky 1 : 3

Domácí totiž pět zápasů za sebou nepoznali, jak chutná prohra. Každá série jednou končí a domácí se přesvědčili, jakou že mají Zásmuky podzimní fazonu. Nehráli špatně, byl to z jejich strany líbivý fotbal, ale hraje se na góly. Ještě do poločasu stačili hosté smazat jejich vedení a brankami krátce za sebou přepsali v druhém poločase dosavadní historii. Všechny tři branky měli jedno společné, chybující obranu domácích. Předčasný odchod Rejthárka znamenal početní oslabení, ale soupeři žádnou výhodu nepřinesl, naopak spíše domácí nabudil. 

„Rozhodně jsme neprohráli s lepším soupeřem, herně jsme na tom byli lépe. Bohužel Zásmuky dokázaly potrestat naše tři hrubky a právě chyby v defenzivě rozhodly zápas. Do stavu 1:1 jsme byli jasně lepší, také po vyloučení Rejthárka jsme je mačkali. Bohužel branku jsme nedali, ale myslím si, že zákrok na Vlasáka někdy ze 74. minuty byla tisíciprocentní penalta. Bylo by ještě dost času s výsledkem něco udělat, měli jsme drtivý nápor,“ uvedl po zápase trenér Červených Peček Miloš Malina.

„Herně domácí nebyli špatní, řekl bych, že nás i přehrávali. Ve fotbale ale platí branky. My jsme spoléhali na chyby v obraně. Věděli jsme, že tam mají problémy a vydařilo se nám to. Vizuálně byli domácí lepší, ale nebyli efektivní. Nám chybí v záloze Pechar, proto jsme spoléhali na problémy v obraně, a jak je vidět, problémy mají dál. Dnes jsme trochu připomínali leklé ryby, i v deseti nás soupeř přehrával. Nám ale vyšlo to, s čím jsme přijeli, čekat na chyby,“ řekl k utkání trenér Zásmuk Vlastimil Chlád.

Branky: 27. Hačka – 34. Lev, 54. a 58. Polák. Rozhodčí: Matoušek. ŽK: 4:1. ČK: 61. Rejthárek (ČP).Diváci: 120 Poločas: 1:1. Červené Pečky: Malý – Šváb, Krátký, Holub, Kedršt – Adamec (65.Vlasák), P.Kesner, Rejthárek, Hačka – Slezák, M.Kesner (65.Janovský). Zásmuky: Kopřiva – Kotek, Hanuš, Lanc, Hemelík – Vaněk, Navrátil (70.Benda), Čapek, Kutil – Lev, Polák (Borovička).

Miloslav Kapic

 

 

—————

Zpět