Červené Pečky zvládly derby a zachránily se

18.06.2013 22:47

Červené Pečky – Celou jarní část bojovali o to, aby se zachránili. A nakonec se jim to podařilo. Fotbalisté Červených Peček si díky vítězství v okresním derby nad Zásmuky zahrají I. A třídu i v příští sezoně. Stejně jako jejich soupeř.

 
 
 

Červené Pečky – Zásmuky 4:2

„Hlavní cíl jsme splnili, a to je to nejdůležitější," hlásí trenér Červených Peček Jan Půža. „Toutocestou bych chtěl klukům poděkovat, protože to nebylo z psychického hlediska vůbec jednoduché utkání," dodal.

„Na výsledku se projevilo to, že jsme nebyli kompletní, protože tři hráči šli posílit zachraňující se béčko," uvedl trenér Zásmuk Vlastimil Chlád.

Právě rozdíl v motivaci byl znát. Domácí hráči jezdili jako pilky, chtěli ukázat, že tato krajská soutěždo Červených Peček patří. A nakonec se jim  úkol podařilo splnit. O jejich výhře rozhodla zejména dobře sehraná první půle, kdy vstřelili dva góly. „To nás uklidnilo a v dalším průběhu se nám lépe dýchalo," podotkl Jan Půža.

Jeho tým ale stále neměl dost a střelecky řádil i po změně stran. A opět se prosadil dvakrát. Až za tohoto stavu se ke slovu dostali i hosté, kteří dvěma góly upravili výsledek na konečných 4:2.

„První poločas jsme byli o malinko lepší a důležité bylo, že jsme dokázali proměnit šance, což nebývalo v předchozích zápasech zvykem," konstatoval Půža. „Po přestávce se hra postupně vyrovnávala a v závěru už byl soupeř lepší. Naštěstí jsme ale měli vypracovaný náskok, který se ukázal jako rozhodující," dodal Jan Půža.

„Bylo vidět, že domácí hráli o všechno. Měli větší touhu vyhrát," přiznal Vlastimil Chlád. „My jsme za stavu 4:0 neproměnili tři šance a góly jsme dali až v závěru," dodal.

Branky: 10. Novotný, 25. Adamec, 52. Rejthárek, 58. Svoboda – 80. Sobotka, 85. Vaněk.Rozhodčí: Šmejkal. ŽK: 0:0. Diváci: 100. Poločas: 2:0.
Červené Pečky: Malý – Vohnický, Herčík, Bareš, Zelený – Procházka (65. Hradílek), Kulhánek (53. Rauch), Rejthárek, Adamec – Svoboda, Novotný (46. Koubský).
Zásmuky: Kubelka – Lindner (60. Krejčí), Čapek, Bečvařík, Borovička – Chábera, Lev, Vaněk, Sobotka – Krombholz (70. Drahota), Jonáš (55. Skala). 

 

Autor: René Volf

—————

Zpět