Červené Pečky okupují po podzimu jedenácté místo

18.01.2010 20:22

Nováček I.A třídy skupiny B obstál v soutěži se ctí a představa, pohybovat se kolem osmého místa se téměř vyplnila. Přestože obsadil až jedenácté místo, získal stejně bodů jako deváté Zásmuky a od páté Kouřimi ho dělí pouhé tři body.

„Po prvních třech zápasech a sedmi získaných bodech zavládla přehnaná euforie. Naštěstí nás výprask od Pyšel vrátil na zem, začali jsme uvažovat v reálných rozměrech a to pro nás bylo 8 – 10. místo. Ve finále se nám to nakonec povedlo, na osmé místo ztrácíme jeden bod. Osobně bych byl spokojený se ziskem 22 bodů, které byly reálné. Mám na mysli utkání v Kouřimi a Čáslavi, v obou zápasech jsme sahali po bodu. Potěšitelné je, že soupeře ze spodku tabulky jsme dokázali porazit a mohu říci, že s podzimem u nás panuje spíše spokojenost,“ uvedl trenér Červených Peček Radek Kulhánek.

Ten měl menší problémy s letní přípravou.

„Letní přípravu jsme museli přizpůsobit dřívějšímu začátku soutěže, než jsme byli doposud zvyklí. Také výběr případných posil byl obtížnější, jednak jsme museli čekat na ukončení soutěží a jednak sladit naše představy s našimi finančními možnostmi. Dá se ale říci, že ti hráči, které jsme si vytipovali, také přišli. Naše hra a výsledky tak odpovídá tomu, s jak kvalitním kádrem můžeme pracovat. Z našich prvních výsledků v přípravě jsem měl trochu strach, přehrávala nás mužstva z okresu i I. B třídy. Sice se nám podařilo dát znovu dohromady stoperskou dvojici Malina – Pokorný, ale posledně jmenovaný bohužel pro rodinné a pracovní záležitosti pomoc přislíbil jen na první tři kola a s jeho neúčastí jsme se vypořádávali těžce. Znovu se mi ho podařilo přilákat do mužstva až od 13. kola a do skončení soutěže jsme udělali šest bodů,“ podotkl Kulhánek.

Pečecký kouč si postěžoval na defenzivní činnost.

„Naším současným slabším místem a špatnou vizitkou je obranná fáze, máme příliš obdržených branek. V okrese a I. B třídě jsme naopak patřili k nejméně inkasujícím mužstvům. Hodně to přičítám nezkušenosti mužstva. Ke kladům řadím to, že máme kolektiv pohromadě delší čas, hráči jsou ochotní na sobě pracovat a chodit trénovat a mají klubové „pečecké“ srdce,“ dodal Kulhánek.

Červené Pečky neponechávají nic náhodě a už nyní se připravují na jarní kola, velkým plusem pro kvalitní přípravu je nově otevřené hřiště s umělou trávou.

„Máme za sebou dvě přípravné utkání, které byly zkouškou pro šest nových hráčů. Přípravu jsme zahájili 14. ledna a bude probíhat následovně - pondělí hala, úterý a čtvrtek UMT. V únoru se u nás uskuteční turnaj, na kterém by se vedle nás měla objevit mužstva Kouřimi, Čáslavi B, Poděbrad, Kutné Hory a Libodřic. Další přípravné zápasy budou před tímto turnajem a těsně před prvním jarním kolem. A v termínu 28 – 30. ledna plánujeme soustředění. Naším přáním je vyhnout se boji o záchranu a dostat se někam mezi páté až osmé místo. Vše bude záležet na tom, jak se nám podaří zacelit mezeru po již zmiňovaných Malinovi s Pokorným, protože je definitivní, že na jaře pokračovat nebudou. To především znamená, jaké posily přivedeme. Mojí představou také je, dát na jaře příležitost poměrně mladým hráčům i hráčům dorostenecké kategorie,“ řekl na závěr Radek Kulhánek.

Umístění v tabulce: 11. místo
Bilance: 15 6 2 7
Skóre: 21:29
Body: 20 (-1)

(Miloslav Kapic)

—————

Zpět