Vítězný start dorostu

25.03.2012 16:32

Kouřim - Červené Pečky   1 : 6  ( 0 : 3 )

Za krásného slunečného počasí vstoupili naši dorostenci do jarních bojů o body v 1.A třídě dorostu na hřišti v Kouřimi. V prvním vzájemném souboji na podzim jsme doma soupeři nastříleli pět gólů a i v odvetě byl náš tým na hřišti lepší. Od začátku měl míč častěji na kopačkách a snažil se kombinačně dostat na dostřel k domácí bráně. Po jedné z akí se na středu velkého vápna k balónu dostal Jelínek , s trochou štěstí přešel přes obránce a pak už nedal brankáři šanci - 0:1. Než se domácí vzpamatovali už prohrávali o dvě branky. Po pravém křídle seběhl Hradílek, dostal krásnou přihrávku do pohybu a poslal přízem,ní střelu na branku Kouřimi. Tu brankář ještě stačil vyrazit, ale dobíhající Svoboda už neměl problém míč poskakující na brankové čáře uklidit do sítě. Od té chvíle jsme si vypracovávali další šance, ale Mládek, Svoboda a ani Hervert nedokázali zvýšit náš náskok. Ve třicáté minutě unikl ofsajdové pasti Svoboda a šel sám na brankáře. Ten jeho úmysl vystihl a střelu vyrazil, Svoboda však míč doběhl, vrátil se s ním do velkého vápna, kde ho přenechal rozběhnutému Hervertovi a ten trefil přesně k tyči - 0:30. Za tohoto stavu hra trochu ztratila tempo, Kouřim se začala prosazovat i v útoku, ale v koncovce byla nepřesná. I naši hráči měli do poločasu možnost zvýšit, ale ani oni v koncovce neuspěli. Do druhého poločasu jsme vstoupili velmi laxně, velmi málo jsme se pohybovali a tudíž vázla rozehrávka od obránců. Domácí citelně přitvrdili a donutili naše obránce k několika chybám, po kterých se dostávali na dostřel naší branky. Gól však střelili až z penalty nařízené za střet jejich útočníka s T. Charouzdem. V sedmé minutě tak bylo sníženo. Další minuty byly poznamenány množstvím tvrdých soubojů a množstvím nepřesností v rozehrávce. Klid do našich řad vnesl v 15. min. Novák, který nádherně trefil přímý kop z 25m a zvýšil na 4:1. Od té doby jsme zase převzali iniciativu, a když pak Hervert dovršil hattrick odvezli jsme si z Kouřimi zasloužené tři body za vítězství 6:1.

Branky: Hervert 3, Jelínek, Svoboda, Novák

Sestava: Hanzl  - Panic (53. Adamec), Jelínek, Charouzd, Bláha, Hradílek (70.Krátký), Novák, Pešek, Hervert, Mládek (46. Málek), Svoboda