Velim vyhrála druhé derby v řadě

20.05.2013 21:40

Červené Pečky – Kvalita byla na jejich straně. Měli i víc gólových šancí, jenomže ani to jim nebylo nic platné. Fotbalisté Červených Peček na domácím hřišti prohráli s rozjetou Velimí. Pro ni to bylo již deváté vítězství v jarní části I. A třídy a druhé vítězné derby v řadě.

Červené Pečky - Velim 1:3

„Utkání jsme začali aktivně a v defenzivě jsme si počínali zodpovědně. Hrálo se  bez větších šancí, ty přišly až v závěru poločasu. Nejprve si soupeř srazil střelu Adama Kubáta a ve 40. minutě šel tentýž hráč sám na gólmana, ale neuspěl. O dvě minuty později  vyhořel v šanci Pepa Adamec," uvedl trenér Červených Peček Jan Půža.
„Druhá půle začala tak, jak skončila. My hráli aktivně, ale soupeř byl kvalitní a dobře bránil. Dostali jsme se opět do šancí, ale v nich jsme vyhořeli. Zejména Kubát, který měl dvě tutovky. Dvě třetiny utkání jsme byli lepším týmem, ale neproměňování šancí nás stojí body," posteskl si Půža.

„Zhruba po hodině hry se začal soupeř osmělovat a vyslal i varování v podobě nastřelené tyče. Nakonec vyrovnal čtvrt hodiny před koncem, když jsme si střelu soupeře srazili sami do branky. V této části utkání byl již soupeř aktivnější a lépe kombinoval. V 83. minutě jsme inkasovali podruhé z kopačky našeho bývalého hráče Kesnera, který využil naše zaváhání v rozehrávce při rychlém protiútoku. Potom jsme hru více otevřeli a soupeř nás potrestal po odvrácení naší standardky a rychlém brejku. Škoda dvou brzkých střídáních, která byla vynucena zraněním střídajících hráčů. Situace se pro nás více komplikuje a marodka se začíná rozrůstat. Musíme se pokusit vyloupit Sázavu, která momentálně hraje o postup," neskládá zbraně Jan Půža.

„Nevím proč, ale před utkáním jsem byl nervózní. Měl jsem pocit, že v posledním zápase šla naše forma dolů. Navíc v Červených Pečkách se nám nedaří a doma na podzim jsme s nimi prohráli. Měl jsem před nimi respekt," konstatoval trenér Velimi Jaroslav Češpiva.

„Prvních patnáct minut mi připadalo, že domácí očekávají, co budeme hrát, bylo to takové oťukávání. Pak asi poznali, že na nás stačí důraz a začali nás přehrávat. Naši zase byli o krok pomalejší, nebyli schopni udržet míč, prohrávali osobní souboje a dostávali se pod tlak. Branku domácích jsme moc neohrozili. Naopak soupeř měl několik dobrých příležitostí, ale zklamala ho koncovka a náš výborný brankař Svoboda. Deset minut před přestávkou šli domácí zaslouženě do vedení, i když po zbytečné chybě našeho Seiferta.  I ve druhém poločase byli domácí lepší. Spoléhal jsem na to, že nevydrží se silami a oživil jsem hru Janstou a změnou v rozestavení. Skutečně to přišlo. Závěr byl z naší strany, nechci přehánět, famózní. Drtivé a krásně zakončené brejky. Je mi líto domácích, protože je zklamala koncovka. Dát na 2:0, tak nevím. Asi by neprohráli," myslí si Češpiva.

Okresní derby se hrálo zároveň jako pohárové utkání. Velim si díky výhře zajistila postup do čtvrtfinále Středočeského poháru FAČR.

Branky: 35. Vácha vlastní – 75. Herčík vlastní, 83. Kesner, 86. Nedbal. Rozhodčí: Mrázek. ŽK:1:2. Diváci: 100. Poločas: 1:0.
Červené Pečky: Malý – Žoha, Herčík, Bareš (38. Bílek), Vohnický – Hervert, Kulhánek, Rejthárek, Adamec – Vlasák (10. Novotný), Kubát.
Velim: L. Svoboda – Kyncl, Hrabal, Seifert, Vácha – Nedbal, Kesner (89. J. Svoboda), Teplý, Zajíc (59. Jansta) – Dostál, Jeník.

Autor: René Volf