Červené Pečky – Český Brod 5:1 (1:1)

Sestava:

Hanzl – Bílek, Růžička, Charouzd, Ktátký, Matysík (35. Horáček), Teplý, Adamec, Rauch (70. Hradílek), Svoboda (75. Janeček), Hervert

Branky: Svoboda 3, Hervert, Adamec

Po porážce v Úvalech v prvním kole (4:2) se v prvním domácím zápase naši dorostenci střetli s týmem Českého Brodu. Od začátku se hrál oboustranně otevřený fotbal, kde útoky jednoznačně převažovaly nad obranou. Hned v páté minutě se obranou prodral Svoboda, ale tváří v tvář brankáři poslal míč těsně vedla tyče. V desáté minutě se na druhé straně vytáhl brankář Hanzl, když obránci nechali trestuhodně volného útočníka a ten hlavou prověřil našeho gólmana. O dalších pět minut podnikli naši hráči výpad středem hřiště, po němž už Svoboda nezaváhal a poslal náš tým do vedení. Z něho jsme se však neradovali dlouho. Po faulu na straně velkého vápna rozehrávali hosté trestný kop, který zakroutili k tyči tak, že na něj Hanzl nedosáhl. I přesto jsme si i nadále vypracovávali šance. Krásnou hlavičku Raucha vyrazil brankář hostí, přihrávku Svobody na malém vápně Hervert minul a dobíhající Horáček netrefil odkrytou branku. Druhý poločas začal chybou naší obrany, kterou hasil Hanzl. Prakticky z protiútoku však obranou hostí prošel opět Svoboda a znovu jsme vedli. Za dalších sedm minut rozehrával Svoboda trestný kop, který gólman hostí podcenil a umožnil tak našemu útočníkovi zkompletovat hattrick. V těchto fázích zápasu naši hráči na hřišti dominovali, měli míč častěji na kopačkách a vypracovávali si další šance. V 70.min. se na další z výletů vydal svoboda, předložil míč Hervertovi a ten rozvlnil síť počtvrté. Konečnou podobu výsledku dal čtvrt hodiny před koncem Adamec, který využil pěkného průniku Teplého a nadvakrát dotlačil míč do sítě.

Hodnocení trenéra:

Celé mužstvo předvedlo bojovný výkon, nade všemi dneska čněl J. Svoboda. Velmi dobře jsme hráli směrem dopředu, ale problémy máme v defenzivní práci celého týmu. Až narazíme na silnější soupeře, mohla by se nám podobná okénka v obraně a chyby v rozehrávce vymstít.