Pouze pro otrlé

21.09.2009 09:25

Na svůj trenérský debut nebude zastupující kouč dorostu Michal Žoha určitě vzpomínat bez mrazení v zádech.

Břežany II.-Červené Pečky 3:2 (1:0)

Hlavního trenéra Matěje Bílého donutily pracovní povinnosti předat žezlo druhému kouči Michalu Žohovi a ten si musel připadat jako ve špatném snu.Jestliže jej trochu rozhodilo,že chlapci,přicházející na sraz před odjezdem pozdě si ještě jdou zakouřit do lesíka,tak po zbytek dopoledne se mu zřejmě ještě trochu přitížilo.Další šok přišel po příjezdu do Břežan.Hřiště mělo blíže spíš k africké buši po migraci pakoňů než ke způsobilé hrací ploše.V době oficiálního výkopu bylo v domácím dresu přítomno pouze pět chlapců a tak se čekalo na příchod dalších.Nakonec břežanští nastoupili v devíti lidech a to ještě kapitán vydržel pouze 20 minut a u brankáře se dal diagnostikovat panický strach z míče.Naši chlapci však předvedli čítankové podcenění a od 11.minuty prohrávali 1:0 po špatné rozehrávce Panice.Domácí celý zbytek první půle nakopávali dlouhé balóny daleko dopředu a hráli celkem slušně ofsajd systém,který vydatně podporoval místní pomezní rozhodčí.Přesto si naši dorostenci vytvořili několik příležitostí,které nelze nazvat jinak než tisíciprocentní.Bohužel,koncovka byla žalostná.Když už se nám podařilo trefit prostor branky,většinou jsme nastřelili gólmana,který se před střelami otáčel zády.

V poločasové přestávce trenér Žoha nabádal chlapce ke zklidnění,roztažení hry ,kontrole balónu a kombinaci.Hoši však zřejmě neposlouchali,neboť od výkopu neustále z jedné nakopávali míč dopředu,kde nás zastavoval pomezní ve spolupráci s velmi nepřesným rozhodčím Macháčkem.Ten dokonce odpískal ofsajd po výkopu od branky a nenechal si vysvětlit,že to odporuje pravidlům!Později nařídil pro domácí pokutový kop po čistém vypíchnutí míče,který břežanští za všeobecného veselí místních opilců proměnili.V 54.minutě konečně naši dorostenci přelstili ofsajdovou past a Rauch po samostatném úniku snížil.Bohužel,chlapce,kteří v našem dresu opravdu bojovali,by spočítal na prstech jedné ruky i méně zručný truhlář.A protože místním opilým družstevníkům nedělalo problém přesvědčit rozhodčího Macháčka,co má odpískat a co ne,nedařilo se nám dostat domácí pod tlak.Když navíc Břežany potrestaly naši rozhozenou obranu potřetí,nebylo oč hrát.V 81.minutě sice ještě Šimůnek snížil na rozdíl jedné branky,ale rozhodčí Macháček dal za pár okamžiků za pravdu domácím divákům,kteří jej přesvědčili,že mu stojí hodinky a odpískal konec utkání.

Samozřejmě,že je třeba hledat důvody prohry v první řadě ve vlastních řadách a byla to hlavně neschopnost vyrovnat se s tragickým terénem i sudím a z toho plynoucí nervozita i absence bojovnosti.Na druhou stranu,vidět toto utkání nestranný činovník okresního fotbalového svazu,musel by zvracet.

branky:54.Rauch,81.Šimůnek

rozhodčí:Macháček   poločas 1:0   diváci:13

sestava:Hanzl-Smetana,Růžička,Fiala,Panic-Převrátil,Hnilička,Šimůnek,Rauch-Nikl,Horáček(46.Hradílek)