Žoha zařídil Červeným Pečkám remízu

20.02.2011 20:34

Červené Pečky v utkání zimního turnaje remizovaly s druhým mužstvem stejné skupiny I.A třídy. Dokázaly zareagovat na nepříznivý vývoj střetnutí¨. Střelecky řádil Žoha, autor všech tří branek.

Polaban Nymburk – Červené Pečky 3:3

Nymburk – Červené Pečky 3:3

Utkání měli rozjeté jedna báseň, ale nakonec dotahovali remízu vposledních minutách zápasu. Fotbalisté Nymburka ještě v sedmdesáté minutě vedli 2:0. Havlík proměnil penaltu, Bobek přímý kop. A mohlo to být ještě víc, jenže další nařízenou penaltu nedokázal v gól přetavit Pěnička. I tak ale dobrá hra a dvougólový náskok.

No jo, to by ale nesměly přijít minely na konci zápasu. Červené Pečky neváhaly zaváhání Nymburka využít a během patnácti minut třemi góly otočily. Výhru však nakonec neudržely. Po individuální akci se v samotném závěru prosadil Pěnička a srovnal na konečných 3:3.

„Nezačali jsme dobře, soupeř byl mnohem aktivnější. První nařízenou penaltu Jón zlikvidoval, před konce poločasu druhou odpískanou penaltu už soupeř využil. Prostřídání naši hru ještě více srazilo a Nymburk navýšil vedení. Pomohl nám kontaktní gól po pěkné akci, protože jsme vzápětí dokonce nejen vyrovnali, ale po zlepšeném výkonu šli do vedení. Škoda nevyužitých příležitostí J.Kulhánka a Kutila, kteří mohli rozhodnout. Stejnou příležitost měl ale po vyrovnání i Nymburk, také on mohl klidně zvítězit. Podle mě to bylo naš nejhorší přípravné utkání, ale zase oceňuji, že jsme dokázali nepříznivý vývoj změnit,“ řekl po utkání trenér Červených Peček Radek Kulhánek.

„Nakonec jsme srovnali, což bylo super, ale branky jsme soupeři doslova darovali, takže bylo škoda, že jsme o vedení vůbec přišli. To bych hráčům určitě vytkl. Jinak ale chválím dobrý a zodpovědný výkon z prvních sedmdesáti minut,“ komentoval zápas trenér Nymburka Lukáš Vlk s tím, že v brance dostal příležitost šestnáctiletý dorostence Děděk. „Představil se v dobrém světle, i když se jedné chyby nevyvaroval,“ řekl na jeho adresu ještě kouč Vlk.

Branky: Havlík (PK), Bobek, Pěnička - Žoha 3. Poločas: 1:0. Červené Pečky: Jón – Adamec, Pokorný, Krátký, M.Janovský – Hačka, Rejthárek, Herčík, Kutil -  J.Kulhánek, Žoha. Střídali: A.Procházka, T.Nádvorník, J.Svoboda.