Polaban potvrdil v Červených Pečkách roli favorita

26.03.2011 22:30

Červené Pečky - Fotbalisté Polabanu Nymburk usilující o postup do krajského přeboru vyválčili tři body na trávníku Červených Peček. Potvrdil tak roli favorita.

Ve třetím jarním kole fotbalové I.A třídy se představil Polaban Nymburkna půdě Červených Peček, které bojují o záchranu. Z výhry se radovali hosté.

Červené Pečky - Polaban Nymburk 2:4

V utkání padlo celkem šest branek a stály za to. Na začátku měly šanci oba týmy, ale Bláhovu chybu obrana hostí napravila, na druhé straně vychytal Martina Kulhánka Vocel. Ovšem v 17. minutě napřáhl Čejka a nedal Vocelovi žádnou šanci. Ještě větší parádu předvedl na opačné polovině Jakub Kulhánek. Ten napálil míč přímo ze vzduchu a poslal ho do růžku Doležalovy svatyně. Vyrovnaný stav trval devět minut. Vocel fauloval Holana a rozhodčí nařídil pokutový kop. Domácí se hodně zlobili, ale Kulhánek zachoval chladnou hlavu a poslal Polaban podruhé do vedení – 1:2.

Krátce po přestávce se Mareš snadno zbavil obránce a pojistil vedení Nymburka, stejný hráč přidal i čtvrtý gól po nabídce od Holana, který utekl Pokornému. Domácí alespoň skorigovalai stav, když krásnou akci Hačky zakončil hlavou Vohnický. V závěru odmítl Mareš hattrick a Martin Kulhánek neproměnil samostatný nájezd od půlky.

"Do utkání jsme chtěli jít ze zajištěné obrany a hrát na rychlé brejky. Od patnácté minuty se nám to dařilo a inkasovaná branka nás nakopla. Po prvním gólu jsme vyrovnali hru a poté i skóre. A těsně před poločasem jsme inkasovali z penalty. Ta byla vymyšlená," zlobil se domácí trenér Radek Kulhánek. "Taková penalta zamává s tak mladým týmem, jaký máme. Když jsme krátce po přestávce inkasovali potřetí, bylo to zlé. Dostali jsme ještě čtvrtý gól a už jsme stihli jen snížit. V závěru jsme tam měli nějaké závary, ale nic z toho," řekl Kulhánek.

Branky: 30. J. Kulhánek, 61. Vohnický – 17. Čejka, 39. M. Kulhánek (z PK), 48. a 57. Mareš. Rozhodčí:Hamšík. ŽK: 2:1. Diváci: 80. Poločas: 1:2.
Červené Pečky: Vocel – Janovský, Pokorný (81. Svoboda), Krátký, Rejthárek – Kutil, Herčík, J. Kulhánek, Procházka – Hačka, Vohnický.
Polaban Nymburk: Doležal – Bobek, Ott, Farkaš, Bláha (81. M. Novotný) – M. Kulhánek, Čejka, Růžička, Kalina (70. Nedorost) – Mareš, Holan (72. Čerych).