Petr Janovský sestřelil Uhlířské Janovice

12.08.2010 20:49

Uhlířské Janovice – Ve středu odpoledne sehráli fotbalisté Uhlířských Janovic dohrávku 1. kola I. A třídy, v níž doma přivítali Červené Pečky. Ty si z Janovic odvezly výhru o tři góly. V dobrém světle se ukázala nová letní posila Červenopečeckých Petr Janovský, který dal dva góly.

Uhlířské Janovice – Červené Pečky 1:4 (0:1)

V 7. minutě měl první šanci domácí R. Špitálník, ve vápně vypálil z otočky, ale Jón jeho pokus vyrazil. Uhlíři měli herní převahu i nadále: Ve 23. minutě se odrazil balon k Wolfovi, jenže ten ho z úrovně desítky poslal vedle Jónovy tyče. Po půlhodině hry se dral do vápna domácích Petr Janovský, Novotný ho zfauloval a nařízenou penaltu proměnil střelou doprostřed brány Michal Rejthárek – 0:1. Vyrovnat mohl o pět minut později M. Svoboda, který se uvolnil v šestnáctce, ovšem vypálil vedle brány. V poslední minutě první půle si podobně počínal i Bohatec, který napálil přihrávku Uhera těsně vedle.

Po úvodním hvizdu druhé půle byli uhlíři asi ještě myšlenkami v kabině, protože Petr Janovský prošel středem hřiště a vymetl Vernerovi šibenici – 0:2. Uhlířskojanovičtí se pak usadili na půlce hostí, ale nemohli si vypracovat vyloženou šanci. Hosté hrozili z brejků. V 65. minutě získal balon přes Novotného P. Janovský, šel zprava sám na Vernera, ale bránu střelou po zemi minul. Vzápětí P. Janovský nahrál do vyložené šance M. Rejthárkovi, ten ale míč pořádně netrefil.

V 74. minutě přišel další nebezpečný brejk Červených Peček. Jako přes kopírák připravil balon P. Janovský do vyložené šance M. Rejthárkovi. Středopolař hostí tentokrát trefil tyč. Parádní kousek předvedl hostující útočník Petr Janovský v 79. minutě, když převzal na půlce balon, obešel tři hráče i brankáře Vernera a krásně poslal balon do prázdné brány – 0:3.

V 82. minutě se penalty dočkali i domácí. M. Votava srazil ve vápně Strnada stejně, jako v první půli Novotný P. Janovského a penaltu proměnil Tomáš Kulhánek – 1:3. V závěru se domácí pokusili o tlak, jenže Bohatec, jako poslední hráč, byl obrán o míč Jaroslavem Svobodou, který zavěsil k tyči – 1:4.

Bohatec: Sedli jsme si na zadek

„Výsledek hovoří za vše,“ říkal těžce trenér Uhlířských Janovic Josef Bohatec. „Nevypracovali jsme si pořádnou gólovku ani standardku kolem vápna. Soupeř hrál vyloženě na brejky a využil je skoro stoprocentně. Ve druhé půli jsme sice trochu přitlačili, ale jinak nic. Pečky nás o tři góly přejely,“ uznal trenér a dodal: „Kluky nemám za co pochválit. Výhra hostí je zasloužená, gratuluji jim. Sedli jsme si na zadek.“

Od trenéra Červených Peček Radka Kulhánka by se dalo po vyhraném utkání očekávat více spokojenosti: „Z taktického hlediska dobrý, i výsledek. Získali jsme plusové tři body, ale je tam spousta chyb a nedostatků. Když pominu, že jsem v neděli viděl, jak se hraje v krajském přeboru, tak mě jímá hrůza. Čtyři góly bychom tam dostali my. Pořád jsem ale přesvědčený, že ta cesta je správná, protože v kádru dnes bylo pět hráčů ročníku devadesát jedna až devadesát tři.“

Červené Pečky tedy vyhlašují atak nejvyšších míst tabulky? „Loni jsme skončili šestí a letos chceme určitě výš,“ nepotvrdil postupové ambice Kulhánek. Skvěle se uvedl Petr Janovský. „Posila byla dneska vidět,“ smál se trenér, „Za celou přípravu nebyl tak viditelný, jako dnes.“

Branky: 83. pok. kop T. Kulhánek - 31. pok. kop M. Rejthárek, 46., 79. P. Janovský, 90(+1). J. Svoboda. Rozhodčí: Hocek – Kovář, Kaucký. ŽK: Strnad, Kopecký, T. Kulhánek, Bohatec – M. Votava, P. Janovský, M. Rejthárek. Diváci: 150.

Uhlířské Janovice: Verner – Uher, Novotný (75. Jelínek), T. Kulhánek, Strnad – Wolf, Bohatec, Kopecký, M. Svoboda (75. Zadražil) – Stoupa (46. Churavý), R. Špitálník. Trenér Josef Bohatec. Červené Pečky: Jón – Krátký (82. J. Svoboda), M. Votava, Růžička, Zach – Herčík – Vohnický, M. Rejthárek, J. Kulhánek (77. Hošek), M. Janovský – P. Janovský. Trenér Radek Kulhánek.