Okresní derby vyznělo pro Červené Pečky

09.04.2011 22:11

Červené Pečky - V prvním jarním okresním derby I.A třídy skupiny B se proti sobě postavily o záchranu bojující domácí Červené Pečky a na opačném pólu tabulky sídlící Zásmuky.

Červené Pečky – Zásmuky 1:0

Důležité body zůstaly v Červených Pečkách, utkání samotné však příliš fotbalové krásy nepřineslo. Oba trenéři se shodli, že to byl spíše boj mezi vápny s řadou nepřesností a bez výraznějších brankových příležitostí. Z prvního poločasu stojí za zmínku snad jen neuznaná branka Zásmuk, na kterou domácí v samém závěru odpověděli orazítkovanou tyčí. Po přestávce se domácím povedla akce po straně a zpětnou přihrávku dokonale využil pěknou ranou J.Kulhánek. Zásmuky se z úderu nevzpamatovaly, utkání skončilo tímto nejtěsněším rozdílem.

„Z mého pohledu to bylo upracované utkání, spousta nepřesností z obou stran. Hosté měli pouze jednu šanci, z které padla branka, ale rozhodčí pískal již před hlavičkou skórujícího hráče. V závěru poločasu měl šanci Hačka, další ještě na začátku druhého poločasu. Soupeř se snažil nakopávanými míči, do šance se ale nedostal. Po brance jsme se snažili držet balón, spoléhali jsme na rychlost našich hráčů, protože soupeř má obránce sice zkušené, ale pomalejší. Platilo to, ale nic jsme už nevytěžili. Důležité je, že máme body. Doufám, že stoupající formu potvrdíme v Bakově, kde by nám to mohlo vyhovovat. A potom přijde utkání o šest bodů s Mělníkem a to už bude složitější. Zásmuky chtěly hrát fotbal, Mělník asi přijede s jinou taktikou,“ řekl po utkání trenér Červených Peček Radek Kulhánek.

„Přijeli jsme trochu s respektem, protože domácí bojují o body a záchranu. První poločas byl takový bojovný. Pro faul nám rozhodčí neuznal branku. Domácí těžili z rychlosti, ale všechno to bylo po vápno. Potom jim vyšlo přečíslení na levé straně a padla z toho branka. Gól nás srazil a už jsme se do hry moc nedostali, všechno končilo daleko před brankou domácích. Šanci jsme žádnou neměli, dnes to bylslabší výkon,“ řekl po utkání trenér Zásmuk Luboš Vondra.

Branka: 51. J. Kulhánek. Rozhodčí: Brejník. ŽK: 3:5. Diváci: 120. Poločas: 0:0. Červené Pečky: Jón – T. Nádvorník, Pokorný, Herčík, Janovský – Procházka (88. Krátký), Rejthárek, J. Kulhánek (80. Svoboda), Kutil – Hačka, Vohnický. Zásmuky: Kopřiva – Kotek, Hanuš, Lanc, Čapek – Hemelík, Navrátil (73. Sobotka), Kukla, Polák (55. Vaněk) – Vondra, Lev.