Okresní derby I.A třídy vítěze nemělo

07.06.2010 06:08

Červené Pečky - V okresním fotbalovém derby mužstev z I.A třídy skupiny B skončila přetahovaná o vedení nerozhodně. Týmy Červených Peček a Kouřimi se o body podělily. Domácí stále nemají jistotu záchrany, hosté stále udržují malinkou jiskřičku naděje.

Červené Pečky – Kouřim 2:2

První poločas opanovala Kouřim, ve druhém zase byli více vidět domácí, ale nepodařil se jim závěr, kdy až příliš pouštěli hosty do šancí. Jedno měli ale společné, bídné zakončení.

Domácí Růžička zahodil obrovskou příležitost, odražený míč od tyče poslal nikým neatakován vysoko nad branku a ke slovu se dostala Kouřim Trojanem. Po brance jí domácí přepustili hřiště, ale po šancích M. Snížka, Novotného i střele Teplého se stav neměnil, také díky Vokáčkovi a jeho vyběhnutí. Stav srovnal J. Kulhánek hlavou, mezi kouřimskými obránci zůstal trestuhodně osamocený, svůj předchozí slalom zakončoval mimo branku.

Vynahradil si to po přestávce, když se v pokutovém území Trojanovi míč připletl a odrazil od nohy. Nemuselo skončit jen u tohoto, Skalického minelu nepotrestal M. Rejthárek, při další gólovce dobře zakročil Havránek. Vyrovnání zařídil krátce po střídání Hrstka, z takřka nulového úhlu potrestal nepříliš jistý zákrok a netaktické vyběhnutí Vokáčka. A pro domácí mohlo být ještě hůř, po chybě T. Nádvorníka pálil Trojan nad břevno.

„Je to škoda, dostali jsme se do vedení a mysleli, že už to je ideální, ale po chybě brankáře o vedení přišli. Jak říkám, je to škoda, protože jsme nepříznivý stav otočili. Potýkáme se s marodkou, hráči celý zápas nevydrží, což bylo vidět v případě Herčíka, jeho přítomnost potom scházela. Viděl bych to jako vyrovnané utkání, bohužel za stavu 2:1 jsme šanci neproměnili a po chybě dovolili soupeři vyrovnat,“ řekl po utkání trenér Červených Peček Radek Kulhánek.

„Myslím si, že podle kvality soupeře je to pro nás ztráta, podle průběhu utkání asi za bod můžeme být rádi. První poločas jsme byli lepší, druhý už byl vyrovnaný, ale je to stále stejné, na branku potřebujeme příliš šancí. Nakonec jsme rádi, že se nám podařilo vyrovnat,“ řekl po utkání kouřimský kapitán M. Snížek.

Branky: 33. a 49. J. Kulhánek – 9. Trojan, 85. Hrstka. Rozhodčí: Brožek. ŽK: 3:4. Diváci: 150. Poločas: 1:1.

Červené Pečky: Vokáček – T. Nádvorník, Krátký, Růžička, Zach – Procházka, Herčík (72. Vohnický), J. Kulhánek, Adamec (89. Svoboda) – Kubín (51. Langford), M. Rejthárek.