Naši žáci přeborníky okresu!

07.07.2013 10:29

V týdnu po skončení okresních soutěží se utkali vítězové dvou skupin okresního přeboru žáků o to, kdo se stane přeborníkem okresu. Skupinu A vyhráli žáci Tuhorazi, o jejichž celkovém vítězství bylo jasno už několik kol před koncem soutěže. Ve skupině B se bojovalo o první místo až do posledního kola. V něm se naši žáci utkali s Velkým Osekem, který na druhém místě ztrácel dva body. V přímém souboji si právo zahrát si o přeborníka okresu jsme Velký Osek přehráli výsledkem 5:1. V celé soutěži tak naši žáci prohráli pouze svůj úplně první zápas v sezóně, od té doby neztratili ani bod.

První utkání o přeborníka okresu se hrálo za velkého vedra (35°C) v Tuchorazi. První půle byla vyrovnaná, domácí Tuchoraz pozorně bránila, přesto byli červenopečečtí v útoku nebezpečnější. V koncovce jsme však nenalezli potřebný klid, a když ani domácí v největší šanci první půle nedokázali přesně zakončit, šlo se do kabin za nerozhodného stavu 0:0. Ve druhé půli jsme přeci jen získali mírnou převahu, ale gól ne a ne přijít, výborně chytal domácí gólman. Až deset minut před koncem přišel dlouhý nákop za obranu, na který domácí zadáci nestihli včas zareagovat a bylo to 0:1. Když o pět minut později přidal M. Hendrych druhý gól, bylo o vítězi prvního utkání rozhodnuto. V poslední minutě jsme mohli přidat třetí gól, nařízenou penaltu ale brankář Tuchorazi chytil.

Druhé utkání hrané v Červených Pečkách už se hrálo za příznivějšího počasí, obě mužstva však byla oslabena o několik hráčů. Absence zadáků Tuchorazi se ale nakonec ukázala jako klíčová. My se tentokrát do soupeře zakousli hned od prvních minut a už do páté minuty jsme si vypracovali tři vyložené šance, které jsme ovšem trestuhodně zahodili. Další útok už ale skončil gólem a v poločase jsme díky čtyřem trefám M. Hendrycha vedli už 4:0. I ve druhé půli se tuchorazští žáci převážně bránili. Podařilo se jim sice z trestného kopu snížit, ale červenopečečtí žáci žádné komplikace nehodlali připustit dále dobře kombinovali a dalšími čtyřmi góly pojistili své vítězství. Přeborníkem okresu pro sezónu 2012/2013 se tak po výsledcích 2:0 a 8:1 stali žáci Červených Peček.

Tuchoraz - Červené Pečky  0 : 2 (0:0)

Branky:  Hendrych 2

Sestava: Kulhánek - Vocásek, Matoušek, Calda, Janeček, Zelenka, Slanař, Saulich, Pešout, Hendrych, Barták

Střídali: Ješeta, Svoboda, Slanařová, Chaloupka

Červené Pečky -  Tuchoraz 8 : 1 (4:0)

Branky:  Hendrych 6, Saulich, Zelenka

Sestava: Kulhánek - Vocásek, Matoušek, Calda, Pešout, Ješeta, Zelenka, Slanař, Slanařová, Saulich, Hendrych

Střídali:  Svoboda, Chaloupka, Janeček