Festival zahozených šancí

23.10.2011 17:04

Červené Pečky - Radim  6 : 2  ( 4 : 1 )

V mrazivém říjnovém ránu sehráli naši dorostenci mistrovský zápas s celkem Radimi. Na těžkém terénu jsme se od začátku lépe pohybovali a velmi záhy jsme si začali vypracovávat gólové příležitosti. První z nich zahodil Hervert, když po centru Peška z pravé strany zůstal sám na malém vápně, ale přestřelil branku. V sedmé minutě zahrávali hosté rohový kop, přetaženého míče se zmocnil Bláha, který poslal kolmou přihrávkou podél pravé lajny do brejku Herverta. Ten viděl na prostředku rozběhnutého Svobodu, který si v podobných situacích ví rady - 1:0. Ve čtrnácté minutě hlavou prodloužil míč Smetana, pro jeho přihrávku si za obranu hostí sběhl Hervert a  napálil míč přímo do šibenice - 2:0. Naši hráči si i nadále vypracovávali šance, ale ve dvacáté minutě po drobném kontaktu Jelínka s hostujícím útočníkem rozhodčí nařídil proti nám penaltu a hosté snížili. Na chvíli to dorostencům vzalo vítr z plachet, ale velmi rychle se z toho otřepali. V další tutové šanci neuspěl Hervert, ale po krásné Podneckého křížné přihrávce uklidnil situaci Svoboda - 3:1. Pět minut před koncem poločasu se na jeden ze svých výletů vydal aktivní Bláha, přes dva hráče prošel po pravé straně až do velkého vápna a přihrávkou vyzval ke skórování Herverta. Pro toho však byla branka v tomto zápase asi zakletá, ale jeho odraženou střelu vrátil do sítě opět Svoboda.Ve druhém poločase už nebyla z naší strany tak pohledná, ale i tak jsme Radim výrazně přehrávali. Oba naši útočníci mohli přidat několik branek, ale v žádné ze svých možností neuspěli. Skórovat tak museli jiní. V 70.min posadil Svoboda trestný kop na hlavu Jelínka a ten nedal brankářovi Radimi žádnou šanci. Pak se po jednom z brejků dokázali prosadit i radimští, ale konečnou podobu výsledku dal už v nastaveném čase Horáček, když po rohovém kopu uklidil míč hlavou přesně k tyči. Po průběhu zápasu je konečný výsledek pro Radim ještě milosrdný a doufejme, že si střeleckou smůlu vybrali naši dorostenci v tomto zápase a vpříštích těžkých zápasech, které nás čekají, budou efektivnější.

Branky: Svoboda 3, Hervert, Jelínek, Horáček

Sestava: Hanzl - Panic, Jelínek, Smetana (62. Adamec), Bláha (70. Bílek), Pešek (62. Horáček), Charouzd (62. Hradílek), Podnecký, Málek, Hervert (78.Krátký), Svoboda