Excelentní výkon Béčka ve Veletově

11.06.2012 19:32

Veletov „A“   -  Červené Pečky „B“      2 : 4   ( 0 : 1 )

Nedělní deštivé odpoledne zrovna moc nálady na fotbal nepřidávalo, ale zase vědomí, že si kluci zahrají na perfektním Veletovském pažitu bylo podporou pro to zahrát si tu naši milovanou hru. I když pršelo celé odpoledne, tak trávník byl ve výborném stavu a mohli jsme na něm předvádět naše pohledné fotbalové akce. A že jich bylo ! Za celý zápas jsme měli snad 20 gólovek, ale proměňování nám dělalo trochu starosti, viď  Žohihno ? První půli byla ještě hra od obou týmů opatrnější a více se bránilo, nicméně i tak jsme se dostali ve 23‘ do vedení zásluhou Žohihna, který proměnil pokutový kop nařízený po faulu na něho. Domácí se snažili útočit jako vždy přes svého urostlého útočníka, který rozdával balony za sebe hlavou, ale na to jsme byli připraveni a nepustili ostatní ofenzivní hráče do nebezpečného zakončení. Výjimkou byly standardní situace, kdy se Veletovu občas povedlo zasáhnout naši branku, ale tam byl připravený Vojčech, který i mokrý balon většinou zkrotil do svých rukavic.

Na začátku druhé půle bylo vidět, že chceme rychle rozhodnout o výsledku utkání a rychle přidat další branky, ale to se povedlo až z páté tutovky, které jsme si dokázali vytvořit za prvních 5 minut druhé půle. Byl to ale gól nádherný. Vyšachovali jsme celou obranu domácích včetně brankáře a Hóša zakončoval do odkryté svatyně domácích. A zahazování šancí pokračovalo. Střídali se v nich snad všichni naši ofenzivní hráči. Domácí také podržel hlavní rozhodčí, který i když po celou dobu pískal dobře, tak v 60‘ místo vyloučení domácího brankáře a nařízení pokutového kopu za jasný faul na hráče, který šel sám na branku, pouze vytáhl žlutý kartónek a ještě z toho byl jen trestňák i když k faulu došlo více jak dva metry ve vápně. Po této situaci jsme se trochu stáhli a umožnili domácím se dostávat častěji do našeho pokutového území a výsledkem byl trestňák z cca 25-ti metrů, který k překvapení všech skončil za Vojčechovými zády. V tuto chvíli se ukázalo, jaký máme silný tým i po taktické stránce a zvýšenou aktivitu domácích uzemnil Žohihno, který v druhé půli na pozici středního záložníka řídil celou naši hru a rozdával báječné balóny na naše útočníky. Časem se tak gólově prosadil i Mireček a Áša, když dokázali uspět v souboji s domácích brankářem z očí do očí.

Celý zápas připomínal utkání naší repre se sbornou na ME, kdy se Veletov snažil hrát, ale my po vybojování balónu vyráželi k rychlým brejkům, které domácí obrana nezvládala bránit. Prostě byl to od domácích takový naivní fotbal. Teď už nám chybí jen jediné a to v sobotním utkání od 13:30 porazit průměrný Starák a postup oslavit pivečkem a kejtou. J  Zvu všechny naše příznivce na sobotní předzápas, kdy se rozloučíme s třetí třídou a možná bude i nějaké překvapení.

Branky :   Žoha pen.,  Hošek,  Procházka,  Rauch,