Dvakrát vedly, přesto Červené Pečky nevyhrály

18.03.2012 20:09

Červené Pečky - Fotbalisté Červených Peček ani ve svém druhém jarním utkání v I. A třídě neprohráli. Po výhře v Jílovém (2:0) se tentokrát rozešli smírně s Poděbrady. S aspirantem na postup do krajského přeboru uhráli remízu 2:2.

Červené Pečky - Poděbrady 2:2

„Remíza je asi spravedlivá. Myslím si, že jsme ale byli o trošičku lepší, hlavně v první půli. Ve druhé už byla naše hra taková neurovnaná,“ uvedl po utkání trenér Červených Peček Miloš Malina.

Červené Pečky měly velmi dobrý vstup do zápasu. Již v osmé minutě se pohotovým lobem uvedl domácím příznivcům Adam Kubát. Ten využil okénka v obraně soupeře, protáhl se mezi třemi bránícími protihráči a obloučkem ála Poborský otevřel skóre.

Hosté ale s odpovědí nečekali dlouho. Za pár minut se domácí obranou probíjel Zumr, Hačka ho zastavil nedovoleně a Billý naložil s penaltou jako zkušený mazák. Malého poslal na druhou stranu.

Pak se o slovo opět přihráli domácí. A opět to byl Kubát, který mohl skórovat. Svůj druhý pokus o lob ale už nezvládl. Míč poslal těsně vedle. Po něm to zkoušel pohotově ze strany Kulhánek. Gólman Václavík ale ukázal své umění. Jeho křížný pokus vytěsnil do bezpečí.

V závěru první půle o sobě daly vědět také Poděbrady. Po přečíslení zakončoval Herzán, ale i ten ztroskotal na zákroku brankáře. Proti byl tentokrát Malý.

„Tam byla škoda, že Adam Kubát neproměnil další svoji šanci. To byla jasná gólovka,“ litoval Malina.

Zatímco při této šanci skřípal zubama, po situaci ze 62. minuty už mohl slavit. Slezák poslal balon do ohně, kde stál nepokrytý Kulhánek a hlavou vrátil Červeným Pečkám vedení.

Jestliže na první vyrovnávací gól se čekalo dvanáct minut, podruhé už to byly minuty pouze tři. Voříšek pláchl po straně, před bránou hledal nabíhajícího spoluhráče, u míče ale byl dřív obránce Vaňkát. Míč sice zasáhl, ale tak nešťastně, že ten skončil v síti.

Tento moment s domácími hráči trochu zatřásl. Chvíli byli jako opaření a iniciativu přebírali hosté. Byli to paradoxně ale domácí, kteří nakonec mohli rozhodnout. V poslední minutě si na Kubátův centr naskočil nejvýš Novotný, jeho hlavičkový pokus však z dobré pozice skončil vedle. Utkání tak skončilo zaslouženou dělbou bodů.

„Je to škoda. Dvakrát jsme vedli a hosté dvakrát vyrovnali. Jasných šancí jsme měli víc. Kdyby to Novotný dal, byl by to krásný hřebíček. Bohužel. Musím ale říct, že je remíza asi zasloužená,“ uznal Miloš Malina.

Branky: 8. Kubát, 62. Kulhánek – 20. Billý z PK, 65. vlastní Vaňkát. Rozhodčí: Vočka. ŽK:Vaňkát, Kulhánek, Slezák – Voříšek, Brtna, Poděbradský. Diváci: 120. Poločas: 1:1.
Červené Pečky: Malý – Krátký, Herčík, Novotný, Vaňkát – Vohnický (63. Janovský), Slezák (86. Vlasák), Rejthárek, Hačka – Kubát, Kulhánek (80. Svoboda).

Autor: René Volf