Dorostenci ovládli turnaj v Mladé Boleslavi

05.02.2012 19:04

Halového turnaje v Mladé Boleslavi se zúčastnilo celkem 8 týmů rozdělených do dvou skupin. Naši hráči se postupně utkali  s FK Loučeň, SKP Mladá Boleslav a SK Jizeran Doubrava. Ve druhé skupině byli TJ Doksy, FK Pěnčín - Turnov, FC Merkuria Lobkovice a TJ Řepov.

Do turnaje jsme nevstoupili nejlépe, protože první utkání s Louční jsme prohráli 0:1. I když jsme si vypracovali několik šancí a po většinu času jsme měli míč na svých kopačkách, produktivnější byli hráči Loučně. Do druhého utkání jsme pozměnili složení všech tří čtveřic a do souboje s SKP Mladá Boleslav jsme vstoupili velmi aktivně. Soupeře jsme přitlačili před jeho branku a po třech minutách jsme vstřelili první branku, když se prosadil Mládek. Když vzápětí přidal druhý gól Ladýř, celý tým se uklidnil a v pohodě dovedl utkání do vítězného konce. Do posledního utkání ve skupině jsme vstupovali s vědomím, že k postupu do semifinále nám stačí i remíza, ale přesto jsme chtěli vyhrát. Soupeř však měl v případě výhry také možnost postoupit do bojů o medaile, a tak se rozhodně nevzdával bez boje. Jistotu postupu tak nám dal Málek, který po úniku po levém křídle prostřelil brankáře Doubravy.

O postup do finále se pak utkali Loučeň (první tým ze skupiny A) a Doksy (druhý tým ze skupiny B). V tomto utkání byly úspěšnější Doksy a postoupily do finále. Ve druhém semifinále proti našim dorostencům nastoupil vítěz druhé skupiny, tým FK Pěnčín - Turnov (vedoucí tým krajského přeboru libereckého kraje), který předváděl v turnaji velmi dobrý fotbal. Od úvodního hvizdu se náš soupeř velmi dobře pohyboval a nedával nám prostor k nějaké kloudnější kombinaci, naopak nás donutil k chybám v rozehrávce, po kterých se dostával do velkých šancí. V těchto momentech tým výbornými zákroky podržel brankář Hanzl. Nebezpeční v útoku jsme ale byli i my. V první velké příležitosti branku minul Richtár, v páté minutě ale Bláha gól dal a poslal náš tým do vedení. To však nevydrželo dlouho, za další minutu po závaru před naší brankou Pěnčín křížnou střelou prostřelil Hanzla a srovnal. Protože nikdo další gól nedal, rozhodnout o vítězi musely pokutové kopy. První z našich proměnil Panic, soupeř srovnal, druhou penaltu proměnil Mládek a protože pěnčínský hráč minul branku poslal svoji trefou Ladýř náš tým do finále. Ještě předtím FK Pěnčín - Turnov v pěkném souboji o třetí místo gólem dvě vteřiny před koncem porazil Loučeň a obsadil třetí místo.

Ve finálovém utkání proti TJ Doksy jsme byli aktivnější směrem dopředu než v semifinále a ani v obraně se neobjevovalo tolik okének. Po jednom z útoků a faulu jsme zahrávali standardní situaci. Pak vznikl závar před brankou Doks a střelu Bláhy donesl tělem do sítě Podnecký. Pak jsme měli ještě další příležitosti, ale gól jsme naopak dostali. Jeden a půl minuty před koncem soupeř srovnal a o vítězi znovu rozhodovali penalty. Naši střelci byli opět neomylní, a protože Hanzl jednu penaltu chytil, mohli jsme začít slavit vítězství. Na závěrečném vyhlášení byl pak po zásluze nejlepším brankářem turnaje vyhlášen V. Hanzl.