Dorostenci Červených Peček vítězem Otava Cupu

30.05.2012 17:28

Poslední květnový víkend se dorost zúčastnil mezinárodního mládežnického turnaje OTAVA CUP v Sušici. Pro většinu týmu to byla první zkušenost s mezinárodním fotbalem, a tak začátek utkání s německým týmem TSV Eintracht Wolfshagen byl opatrný a na hráčích byla znát nervozita. Když se ale v osmé minutě dostal za německou obranu Hervert a zařídil týmu vedení, nervozita z hráčů spadla. Svého soupeře přehrávali a když přidal Svoboda do poločasu další dva góly, bylo o vítězi utkání prakticky rozhodnuto. Ve druhém poločase už se z žádné další šance skórovat nepodařilo, naopak soupeř před koncem po rohovém kopu dokázal výsledek zkorigovat.

Ve druhém zápase byl naším soupeřem holandský tým Sprinnkhanen Nieuw - Dijk. I v tomto utkání nám výborně vyšel vstup do utkání a po pěti minutách už jsme vedli o dva góly. I když holanďané nehráli v poli špatně, v obraně si počínali hodně naivně a to jsme dokázali trestat. Celkově tak v holandské síti skončilo pět míčů a čekal nás souboj o první místo ve skupině.  V něm jsme narazili na český celek Chanos Chanovice. V tomto zápase nám zpočátku chyběl pohyb, tím pádem vázla rozehrávka a soupeři jsme tak dávali prostor, aby ohrožoval naši branku. Po jednom z útoků Chanosu jsmev defenzivě špatně přebrali hráče a poprvé na turnaji jsme prohrávali. V ten moment šel výkon týmu nahoru a začali jsme soupeře přehrávat. Ve druhé půli jsme si vypracovávali šance, ale kýžený gól ne a ne přijít. Pak ale útok podpořil i předstoper Bílek a nadvakrát dokázal dostat míč do sítě a vyrovnat. Na remíze už se do konce utkání nic nezměnilo a do druhého dne jsme tak vstoupili jako vítěz skupiny A.

V podvečer v sobotu se konal slavnostní průvod městem, který byl zakončen slavnostním nástupem na stadionu.

V nedělním semifinále na nás čekal druhý celek ze skupiny B, další z německých týmů, JFG Team Holledau. Motivovat hráče v tomto utkání nebylo nijak složité, protože všichni si chtěli zahrát finále na hlavním stadionu v Sušici. Prvních pět minut bylo oboustranně opatrných, pak ale centr Herverta na malém vápně na prsa zpracoval Hradílek a střelou z otočky otevřel skóre tohoto zápasu. Gól německé hráče rozhodil a než se dokázali vzpamatovat, už prohrávali o dva góly. Pak jsme nastřelili ještě tyč a břevno a několikrát Holledau podržel jejich brankář, ale do poločasu jsme přidali ještě třetí gól. Ve druhém poločase tempo přeci jen trochu opadlo, německý tým už rezignoval a naši dorostenci šetřili trochu síly na odpolední finále. Přesto ještě Svoboda přidal čtvrtý gól a vítězství 4:0 nás posunulo do finále proti domácí Sušici, která po boji udolala Chanovice 2:0.

Na finále nastupovala obě družstva za doprovodu znělky ligy mistrů a očekával se vyrovnaný boj. Sušičtí byli přeci jen trochu ve výhodě, hráli před domácím publikem a na domácím stadionu, ale finále mezinárodního turnaje nehrajete zase tak často, takže naši hráči rozhodně nehodlali svou kůži prodat lacino. Oba týmy se prezentovali v průběhu turnaje výbornou obranou, a tak to měli útočící hráči těžké. První gól se podařilo vstřelit našemu týmu. Hervert zatáhl míč po levém křídle, přihrávkou po zemi našel Svobodu, který z prvního doteku levou nohou poslal míč za záda bezmocného brankáře. Z vedení jsme se však neradovali dlouho. O pět minut později přišel ze strany centr, na který si naskočil sušický útočník a hlavou nedal Hanzlovi šanci. I ve druhém poločase byla hra vyrovnaná, obrany obou celků hrály pozorně. Osm minut před koncem se kolem obránce prosmýkl Hervert, jeho střelu tečoval sušický obránce a brankář byl opět bez šance. V posledních minutách jsme se sice dostávali pod tlak, ale naše obrana v čele s T. Charouzdem všechny situace zvládla a náš celek tak zaslouženě vyhrál celý turnaj. Na slavnostním vyhlášení tým převzal medaile a pohár, jako nejlepším hráč turnaje byl vybrán Ruda Hervert.

Sestava: Hanzl Vojtěch - Panic Roman, Charouzd Tomáš, Bílek Pavel, Bláha Petr, Hradílek Jakub, Novák Marcel, Málek Jakub, Pešek Václav, Svoboda Jaroslav, Hervert Rudolf, Podnecký Tomáš, Adamec Jiří, Krátký Vojtěch, Ladýř Vít, Horáček Čeněk

FK Červené Pečky - TSV Eintracht Wolfshagen  3 : 1 ( 3 : 0 )

Branky: Svoboda 2, Hervert

FK Červené Pečky -  Sprinnkhanen Nieuw - Dijk  5 : 0 ( 3 : 0 )

Branky: Svoboda 2, Hervert, Novák, Hradílek

FK Červené Pečky - Chanos Chanovice   1 : 1  ( 0 : 1 )

Branka : Bílek

FK Červené Pečky -  JFG Team Holledau   4 : 0 ( 3 : 0 )

Branky: Svoboda 2, Hradílek, Hervert

FK Červené Pečky -  TJ Sušice  2 : 1 ( 1 : 1 )

Branky: Svoboda ,Hervert

Horní řada zleva: Panic, Svoboda, Charouzd - kapitán, Bílek, Horáček, Krátký, Novák, Pospíšil - vedoucí mužstva, Hanzl

Spodní řada zleva: Ladýř, Málek, Hervert, Půža - trenér, Adamec, Bláha, Podnecký,

Vpředu zleva: Pešek, Hradílek

Další fotky ve fotogalerii nebo na stránkách www.otava-cup.cz, kde bude ke zhlédnutí video z finálového zápasu.