Dorost těsně prohrál v Říčanech

06.09.2010 19:05

Říčany - Červené Pečky   3 : 2  (2:0)

Na další zápas v 1.A třídě dorostu zavítali dorotenci na hřiště Říčan. Ti se do nás pustili od začátku pěkně zostra a naši obránci a brankář se měli co ohánět. Hned ve třetí minutě zneškodnil Hanzl nebezpečnou střelu hlavou a další dvě šance domácí zahodili sami. Od patnácté minuty se hra začala vyrovnávat a i náš tým se dostával do slibných příležitostí. V jedné z nich byl podražen J. Kulhánek, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. Vzápětí se za obranou hostí po vtipně rozehraném přímém kopu zjevil Teplý, ale míč mu odskočil a nemohl tak zakončit s patřičným důrazem. Tři minuty před poločasem pak domácí využili naší chyby v rozestavení, když jsme úplně odkryli levou stranu a domácí hráč tváří v tvář našemu brankáři nezaváhal. Za další dvě minuty to po špatné komunikaci brankáře s obranou bylo dva nula. To když míč letící do malého vápna přeletěl naše obránce, brankář zůstal stát na čáře a útočník Říčan ho hlavou dopravil podruhé do naší sítě. V poločase hřiště opustil Svoboda, aby šetřil poraněný kotník a trochu jsme změnili rozestavení. Domácí získali opticky navrch, ale do šancí už se tolik nedostávali, ohrožovali naši branku spíše střelami z dálky. My jsme naopak vyráželi do rychlých protiútoků a hned v šesté minutě druhé půle se nám podařilo jeden z nich využít. To si Hervert s Kulhánkem vyměnili míč a prvně jmenovaný měl před prázdnou brankou jednoduchou úlohu. I dál probíhal druhý poločas stejným způsobem - domácí měli míč více na svých kopačkách, my hrozili z brejků. Čtvrt hodiny před koncem jsme však udělali stejnou chybu jako při prvním gólu - odkryli jsme jednu stranu obrany a domácí to dokázali znovu potrestat - 3:1. O dalších pět minu později to bylo 3:2. To když po průniku Kulhánka dokázal zakončit Teplý. Domácí se pak začali strachovat o výsledek a začali i dělat chyby. Po jedné z nich běžel sám na branku Kulhánek, ale na velkém vápně byl domácím obráncem sražen. Následovala žlutá karta a přímý volný kop, který ale domácí brankář následně zneškodnil. I přes naši snahu tak Říčany svoje vedení uhájili a získali tak další tři body.

Hodnocení trenéra: Odehráli jsme vcelku smolný zápas. Když jsme přečkali úvodní tlak domácích, zdálo se, že bychom tady mohli uspět. Pak však přišli dvě fatální chyby před poločasem, které prakticky rozhodly. Všechny naše chyby pramenili ze špatné komunikace na hřišti.