Dorost potvrdil roli favorita

19.05.2012 15:56

Radim - Červené Pečky  0 : 4

Že na hřišti v Radimi není jednoduché vyhrávat se přesvědčil nejeden favorit a začátek našeho zápasu naznačil, že ani my to nebudeme mít jednoduché. Hned v první minutě musel vytáhnout po chybě v naší rozehrávce výborný zákrok brankář Hanzl. I v dalších minutách jsme měli potíže s rozehrávkou a svými chybami jsme pouštěli domácí do tlaku. Radimi trochu nahrával i volnější metr rozhodčího, který pouštěl oboustranně tvrdší hru a nám trvalo trochu déle než jsme se dokázali adaptovat. Domácí hráči se však do nějaké vyloženější šance nedostali, v defenzivě pracoval náš tým spolehlivě. Postupem času jsme v mezihře začali získávat navrch a přicházeli šance. Nejprve z přímého kopu zahrozil Novák, radimský brankáře stačil jeho pokus vytěsnit nad bránu. Pak se do nadějné pozice dostal Adamec, obránci jeho střelu stihli zablokovat. V útoku se postupně rozjížděl Hervert, scházel mu však větší klid ve finální fázi. V závěru poločasu vyslal z dvaceti pěti metrů levačkou krásnou střelu, domácí brankář se ale prezentoval výborným zákrokem a střelu ze šibenice na poslední chvíli vytěsnil na roh. Do největší šance první půle se dostal Málek, ale v pozici sám před brankářem netrefil branku. Poločas tak skončil bez branek, ale posledních patnáct minut už jsme byli nebezpečnější a získávali jsme převahu. Na začátku druhé půle jsme pokračovali v trpělivém dobývání branky soupeře a hned ve čtvrté minutě jsme dali uklidňující první gól. Náš první výpad domácí obránci zablokovali, k míči se ale dostal Novák a střelou z desíti metrů propálil vše, co mu stálo v cestě. Od té doby dostala naše hra vyšší parametry, hráči si začali více věřit a jejich kombinace byly přesnější. Radim měla šance akorát po standardních situacích, ale s tím jsme si až na jednu vyjímku s přehledem poradili. Na naší straně začalo přibývat šancí, Hervert ani Hradílek ale ve svých možnostech nedokázali míč dopravit do sítě. Nejhezčí akci předvedli naši dorostenci ve dvacáté třetí minutě. Po rychlé kombinaci dostal míč na levé křídlo Málek, elegantně přešel přes dva obránce až k malému vápnu a předložil Hradílkovi míč před prázdnou bránu - 0:2. Od té doby už jsme na hřišti dominovali, další dva góly přidal Hervert a jen díky několika dobrým zákrokům domácího brankáře nebylo skóre ještě vyšší. Naši dorostenci si tak po dobrém výkonu zejména ve druhém poločase připsali do tabulky další tři body.

Branky: Hervert 2, Novák, Hradílek

Sestava: Hanzl - Jelínek, Charouzd, Bílek, Podnecký (60. Krátký), Bláha, Novák, Málek, Adamec, Hervert, Hradílek