Čest nováčků zachraňovaly Červené Pečky

29.08.2012 22:21

Kolínsko - O víkendu odstartoval nový ročník okresního přeboru ve fotbale. V něm se představila hned čtveřice nováčků. Úspěšné byly ale pouze Červené Pečky B. Ty v souboji dvou týmů z různých skupin třetích tříd porazily Radim B.

Červené Pečky B – Radim B 2:1

„Z naší strany bojovné utkání s množstvím nepřesností. V prvním poločase jsme si vypracovali dvě dobré možnosti, v koncovce jsme ale neuspěli. Radim hrozila dlouhými auty až do vápna, naše obrana ale odolala. Ve druhé půli se obraz hry moc nezměnil, do šancí se ani jeden z týmů moc nedostával. V 75. minuty jsme vystihli rozehrávku Radimi a Rejthárek střelou z 25 metrů otevřel skóre. V 81. minutě Radim srovnala krok rovněž střelou zpoza vápna. V nastaveném čase pak vyběhnutého brankáře dokázal pohotově přehodit Procházka a přetavil tak první zápas v okresním přeboru na tři body pro náš tým. Na začátek sezony vyrovnané utkání se šťastnějším koncem pro nás," konstatoval předseda Červených Peček Pavel Pospíšil.

„Od začátku se hrál pohledný fotbal po vápna. Každý chvilku tahal pilku. Kromě břevna Synka a hlavičky M. Ružinského nebyla z naší strany žádná větší šance. V druhé půli po chybě našeho obránce dali domácí gól. Pak nám byl vyloučen hráč a to nás nakoplo. Po  vyrovnání však přišel mírný tlak domácích. Rozhodující gól jsme nakonec inkasovali až v nastavení, což vždy mrzí. Bojovné utkání rozhodly individuální chyby. Chválím kluky za bojovnost a obětavost. Je na čem stavět," uvedl trenér radimského béčka Heřman Kubín.

Branky: 75. Rejthárek, 90. (+2). Procházka  –  81. Synek. Rozhodčí: Havlas. ŽK: 3:1. ČK: 80. Havlík (R). Diváci: 60. Poločas: 0:0.
Červené Pečky B: Hanzl –   Koubský, Podnecký, Hošek, Bulíř –  Jelínek, Rejthárek, Rauch, Kubelka (46. Žoha) –  Procházka, Kulhánek (55. Hervert).
Radim B: Urik – R. Procházka, Poula, Šafránek (83. Hrabal), Janoušek – Schnurfeil, Synek, Vondrášek (88. I. Procházka), Havlík – M. Ružinský, T. Ružinský.