Červené Pečky v derby konečně bodovaly

01.09.2013 20:38

Velim – Jsou odehrána čtyři kola I. A třídy a fotbalisté Červených Peček mají za sebou třetí derby. Zatímco ve dvou předchozích prohráli (Zásmuky, Radim), v tom posledním se jim podařilo bodovat. Na horké půdě ve Velimi hráli nerozhodně 1:1.

Velim - Červené Pečky 1:1

„Je to pořád stejný. Začínáme sice zlepšovat tréninkovou činnost. Já chci, aby hráči trénovali hlavně rychlost, jenomže se mi zdá, že někteří jsou spokojený s tím, co hrají. A když něco řeknu, tak je zle. Teď po zápase si jdu sednout s kapitánem a rozhodnu se, jestli budu nadále trénovat. Protože v mém věku už nemám náladu se rozčilovat. Víc k tomu nemám co říct, protože to byl nejslabší soupeř a my nejsme schopni vyhrát," řekl po utkání naštvaný trenér Velimi Jaroslav Češpiva.

„Pro nás to byl šťastný bod. Určitě jsme tady chtěli bodovat, protože jsme věděli, že domácí nejsou v dobrém rozpoložení. My jsme naopak vyhráli poslední domácí a středeční pohárové utkání. Musím ale přiznat, že domácí byli lepší. Určitě prvních pětadvacet minut, kdy nefungovala naše souhra, která měla vzejít ze změny v rozestavení, kdy jsme přešli na 4-2-3-1. Ale bohužel to, co mělo být pro nás stěžejní, a to střed hřiště, kdy jsme měli zachytávat akce domácích a chodit do rychlých protiútoků, tak tato taktika nám nevycházela. Nakonec se nám po krásné akci podařilo vyrovnat a tento stav jsme udrželi až do přestávky, což nám vyhovovalo. Od padesáté minuty jsme se chtěli vrátit k našemu dřívějšímu rozestavení, kdy zaktivníme předek a dopředu pošleme druhého útočníka, ale i tak jsme vesměs celé utkání odbránili a  dneska jsme ten bod získali poctivou prací v defenzivě a bojovností," řekl trenér Červených Peček Radek Kulhánek, který na lavičce vystřídal Jana Půžu, jenž se posunul do role asistenta.

Branky: 19. Vaněk – 35. Chadraba. Rozhodčí: Šmejkal. ŽK: Kyncl, Vácha, Dostál – Herčík, Kulhánek. Diváci: 100. Poločas: 1:1.
Velim: Svoboda – Kyncl, Hrabal, Seifert (4. Kovařík), Vácha – Nedbal, Kesner, Teplý, Vaněk – Lev (67. Jansta), Dostál (77. Zajíc).
Červené Pečky: Dřízhal – Žoha, Herčík, Bílek (56. Svoboda), Zelený – Kulhánek, Holub – Šafranko (52. Adamec), Rejthárek, Hervert (84. Rauch) – Chadraba.

Autor: René Volf