Červené Pečky nedaly soupeři šanci

11.10.2009 21:02

V neděli odpoledne se ve fotbalové I. A třídě skupiny B utkaly dva týmy z chvostu tabulky. Červené Pečky doma hostily Týnec nad Sázavou.

Červené Pečky - Týnec nad Sázavou 5:1

Hosté utkání nezačali vůbec špatně. Během prvních sedmi minut měli dvě velké šance. V prvním případě skvěle zasáhl Jón, při druhé šanci mířil útočník Týnce z dobré pozice hlavou nad. "O soupeři jsme věděli, že má dobré začátky utkání. Stejně dobře začali i s Kouřimí a Kutnou Horou," uvedl Radek Kulhánek, trenér Červených Peček.

Poté, co hosté spálili dvě šance, začal na trávníku úřadovat Illič. Ve 14. minutě zatáhl míč po straně hřiště a předložil precizní centr Adamcovi, který neměl problém do téměř odkryté svatyně hostů vstřelit úvodní gól. Další Illičova chvíle přišla v minutě 26., kdy se dostal až do vápna hostí, kde ho stáhl k zemi obránce hostí. Následoval pokutový kop, z něhož se trefil Lipský. Ke konci poločasu, přesně ve 44. minutě, Ilič utekl zadákům Týnce znovu. Pazdercovi se ho podařilo zastavit jen za cenu červené karty. Pohroma pro hosty přišla z následného přímého volného kopu, jenž proměnil záložník Kudláček. Tak skončilo první dějství. ,,Do druhé půle jsme šli s tím, že i nadále budeme hrát aktivně," popsal strategii ve druhém poločase Kulhánek.

V první půli zářil útočník Ilič, ve druhé jej nahradil záložník Adamec. Nejprve ve 49. minutě asistoval u branky Herčíka a o necelých deset minut později vrátil Illičovi přihrávku na gól z prvního poločasu. Hosté se také přece jen dočkali čestného úspěchu. Taktéž jako domácí měli k dispozici penaltu, po faulu na hranici vápna, s kterou si věděl rady Žížala. ,,Dnes hrál celý tým s chutí. Rozhodně ani náhradníci se v utkání neztratili. Mrzí mě pouze inkasovaný gól. Na to, že je soupeř poslední, nehrál tak špatně," uzavřel Radek Kulhánek.

Branky: 14. Adamec, 26. Lipský (z PK), 45. Kudláček, 49. Herčík, 58. Ilič - 75. Žížala (z PK). ŽK: 0:3. ČK: 44. Pazdera (T). Rozhodčí: Koleček. Diváci: 120. Poločas: 3:0.

FK Červené Pečky: Jón - J. Rejthárek, Malina, Janovský - Podnecký - Adamec (75. Zach), M. Rejthárek, Herčík, Kudláček - Ilič (67. Procházka), Lipský (58. Vohnický).