Červené Pečky konečně na podzim vyhrály

01.09.2013 20:33

Červené Pečky – Do třetice všeho dobrého. To si mohli říct fotbalisté Červených Peček. Ti totiž v prvních dvou kolech I. A třídy prohráli dvakrát okresní derby, ve třetím duelu nové sezony se ale nakonec dočkali vítězství. Na domácím hřišti porazili béčko Benešova 3:2.

Červené Pečky - Benešov B 3:2

„V důležitém utkání jsme od začátku hráli aktivně a snažili jsme se co nejdříve vstřelit vedoucí branku,což se nakonec i povedlo. I nadále jsme si vytvářeli příležitosti, ale rozvlnit síťku se nám nedařilo. Soupeř hrozil rychlými kontry a naši optickou převahu ze začátku utkání eliminoval kolem třicáté minuty, kdy zahrával několik standardek a tím se postupně dostával do hry," řekl kouč Červených Peček Jan Půža.

„Do druhé půle jsme vstoupili koncentrovaně, ale soupeř bojoval a více se tlačil do naší šestnáctky. My jsme se snažili o rychlé protiútoky a snažili se soupeře napadat již v rozehrávce. V 50. minutě soupeř chyboval v rozehrávce a my vsítili druhou branku. Bohužel soupeř snížil z penalty. Naši hráči začali více bojovat a nesložili zbraně, odměnou jim byla třetí branka. Potom se roztrhl pytel s našimi obrovskými šancemi, kdy postupně selhali Žoha, Svoboda a  Rejthárek. Soupeř opět ale snížil ze standardky. My kontrovali a do vyložených šancí se dostali postupně Šafranko a  Hervert, ale nezasunuli čtvrtý hřebíček. Utkání jsme nakonec dotáhli do vítězného konce. Kluci makali, byli ve hře určitě negativa ,ale i dost pozitiv. Doufám, že nás to nakopne do dalších zápasů," dodal Jan Půža.

Branky: 10. Svoboda, 50. a 62. Chadraba.  Rozhodčí: Myška. ŽK: 3:2. Diváci: 70. Poločas:1:0.
Červené Pečky: Dřízhal – Žoha, Herčík, Holub, Zelený (72. Bílek) – Hervert, Kulhánek, Rejthárek, Rauch (75. Šafranko) – Svoboda (85. Novák), Chadraba.

Autor: René Volf