Béčko veze body i z Veltrub

08.10.2011 13:15

Veltruby "A" - Červené Pečky "B" 0 : 4 ( 0 : 2 )

Do Veltrub jsme tentokrát vyjížděli s lehkou nervozitou, protože nám chybělo cca 5 hráčů základního kádru. V podstatě nás bylo akorát, protože Matěj Bílý dorazil se zpožděním a Jura Remler už dost dlouho oficiální zápas nehrál, ale buďme rádi, že nám v těžké chvíli pomohl. To platí i o Romanu Herčíkovi, který vypomohl za ten den pracujícího Standu Pokorného.
Samotný zápas začal z obou stran rozvážně a trvalo nějakých 10 minut, než jsme se dočkali první nebezpečné situace - samozřejmě u branky domácích. To jsme se zatím jen zastřelovali. Až přesně ve 30.minutě se nádherně trefil levačkou z voleje Kubelka, když na jeho pumelici pod břevno nestačil domácí gólman reagovat ani zvednutím rukou. No a za dvě minuty už to bylo 0 : 2. Matěj Janovský nádherným padesátimetrovým křížným pasem našel spritujícího Aleše Procházku, který si míč perfektně zpracoval do běhu a z druhého doteku vypálil z velkého vápna křížnou střelu, na kterou nemohl brankář dosáhnout. V první půli jsme měli ještě několik slibných šancí, které připravoval hlavně hodně agilní Lukáš Vohnický, ale žádná už brankou neskončila. Domácí ke konci poločasu dvakrát zahrozili ze standartek, ale jinak se do našeho vápna dostávali jen sporadicky.
Do druhé půle udělal náš stratég Mesi jednu změnu, kdy místo lehce zdravotně indisponovaného Míly Převrátila šel do útoku Matěj Bílý a to s cílem co nejdříve zápas rozhodnout třetí brankou. To se podařilo už po deseti minutách. To znovu velmi dobrým napadáním vybojoval míč Vohňa a Mates i s trochou štěstí uklidil míč mezi gólmana a tyč do domácí sítě. 0 : 3. Od té doby jsme herní iniciativu předali domácím, kteří se dokázali dostat téměř vždy jen k našemu vápnu, kde je náš kompaktní blok odzbrojil a mohli jsme chodit do bejků. Ty ovšem díky naší někdy až lajdáckosti končily dost brzo a to i v případech, kdy jsme měli domácí obranu přečíslenou i o dva hráče. Teprve čtvrt hodiny před koncem jsme dali výsledku konečnou podobu, kdy jsme konečně dokázali využít jedno z přečíslení, i když domácí dost spílali asistentovi rozhodčího, který zřejmě při této akci zapoměl, jak se zvedá praporek. No každý může udělat chybu. :-o)))
Závěrem je nutné konstatovat, že domácí nebyli špatným soupeřem, ale byli málo nebezpeční směrem dopředu, v čemž jsme je jasně předčili. Také musím ztratit pár slov k hlavnímu rozhodčímu Divíškovi, který ač píská jen 3 roky, tak by mohl jít některým " profesionálům" příkladem. A nesmím zapomenout na první zápas Kuby Hradílka za dospělé v 16-ti letech, protože odehrál utkání velmi nebojácně a byl plnohodnotným hráčem našeho týmu.