Béčko převálcovalo Nebovidy !

26.09.2011 20:19

Červené Pečky „B“  -   Nebovidy „A“         7 : 0  ( 2 : 0 )

Tradiční derby začalo s malým zpožděním, protože nešel vytisknout zápis o utkání, ale to nemohlo zkazit krásné a slunečné odpoledne červenopečeckým fanouškům, kteří si ho na rozdíl od soupeře pěkně užili. Samotné utkání probíhalo od začátku opatrně a obě mužstva se jen tak oťukávala. Jenže to už přestalo bavit rychlonohého Vohnického, který zatáhl míč do velkého vápna, kde byl skopnut M. Pluhařem a pískala se penalta. Tu s trochou štěstí proměnil Bílý. Bylo vidět, že tento gól přinesl na naše kopačky více klidu a začali jsme hrát svůj kombinační fotbal s rychlými úniky po lajnách a z následných centrů jsme se dostávali do slibných situací. Soupeř zase předváděl svůj typický fotbal, kdy nakopává dlouhé balony na svoje útočníky, což ovšem naše obrana v čele se suverénním Pokorným zvládala bez potíží. Nebovidy se v podstatě za celý zápas dostaly do jedné až dvou situací, ze kterých je možné dát gól, ale to by v naší brance nesměl chytat Hanzl, který zase potvrdil, že by z něho mohl být kvalitní brankář. Zhruba po půl hodině hry se po rychlé přihrávce od Bulíře dostal po pěkné kličce do vyložené šance Bílý a zvýšil na 2:0. Hosté na to reagovali zvýšenou agresivitou a nadáváním na rozhodčího. Toto vyvrcholilo chvíli před poločasem, kdy M. Pluhař běžel 30 metrů za rozhodčím kritizovat jeho rozhodnutí, za což mu hlavní arbitr udělil rovnou červenou kartu ( za údajné vyhrožování ). Mimo jiné mu to pak ještě Pluhař asi půl minuty z deseti centimetrů vysvětloval a je jen náhoda, že z toho nebyla inzultace.

Do druhé půle jsme nastoupili s vědomím, že vedeme 2:0 a soupeř hraje o deseti, takže není kam spěchat a je potřeba hrát co nejvíce po lajnách a roztáhnout chodící Nebovidy, aby bylo dost místa na prostředku pro zakončení. To se nám docela dařilo a to hlavně tím, že jsme si dávali kolmé přihrávky na sprintující spoluhráče, čímž jsme překonávali ofsajdovou past soupeře, který se s tím těžko vyrovnával. Problém ale byl proměnit některou z mnoha vyložených šancí, které jsme si vytvořili. Tuto smůlu jsme prolomili až cca 20 minut před koncem a od té doby nám tam  začalo padat na co jsme šáhli. Výsledkem bylo skóre 7 : 0, které odpovídá poměru sil na hřišti.

Branky :  Bílý 2x, Hošek 2x, Převrátil, Rauch, Vlasák